Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Jacek Szlachta radny powiatowy podziękowanie wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Przyszli ciekawi historii swojego miasta


Słoneczne ogrody Mława

slider-zaborowski

Za sprawą wyświetlanego na dużym ekranie na murze ratusza kolażu filmowego Grupa nieformalna Mława – miasto zabytkowe przeniosła nas w czarno – biały świat fotografii naszego miasta z lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego stulecia.

Pokazowi towarzyszył komentarz do prezentacji, prowadzony głównie przez Roberta Zaborowskiego wspomaganego przez innych członków grupy. Oprócz zdjęć widzowie mogli zobaczyć fragmenty archiwalnych filmów o powojennej Mławie. Zdjęcia z których zmontowano prezentację pochodzą ze zbiorów członków grupy – pasjonatów historii naszego miasta udokumentowanej fotografiami.

Tu warto przypomnieć, że wokół pomnika św. Wojciecha od 12 sierpnia br. ustawione są plansze wystawy plenerowej zatytułowanej „Mława – odbudowa i zmiany po wojnie” przygotowanej właśnie przez Grupę nieformalną Mława – miasto zabytkowe. Przygotowany i wyświetlony w piątkowy wieczór 23 września kolaż filmowy jest jej uzupełnieniem i podsumowaniem. Wystawę plenerową upamiętnia również okolicznościowa broszura, którą otrzymali wszyscy uczestnicy tego plenerowego spotkania.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500