wynajmę lokal w centrum mławy
Pumpjack Party Game Google Play

Udana kolejka dla naszych zespołów. Wygrana Żaka i Konopianki

Piąta kolejka w A-klasie przyniosła naszym drużynom komplet zwycięstw. Szreński Żak zdobył boisko w Karniewie, natomiast Konopianka okazała się lepsza od Gryfa Kownaty Żedowe. Po raz pierwszy w sezonie bramkarz beniaminka zdołał zachować czysto konto.

Tym razem między słupkami ekipy z Konopek stał Damian Ankiewicz. Mimo, że w obozie rywali nie brakowało groźnych strzelców, żaden nie zdołał oddać skutecznego strzału. Wszystkich w cień usunął Daniel Lis. Wychowanek naszego klubu otworzył wynik meczu w 42. minucie, po czym tuż po przerwie cieszył się z drugiego gola. To przesądziło o triumfie ekipy prowadzonej przez Mariusza Mikołowskiego. W końcówce konkurentów dobił rezerwowy Piotr Herman. Wpisał się na listę strzelców, choć przebywał na bosku zaledwie od pięciu minut.

Podobnie jak Konopianka z drugiego sukcesu w rozgrywkach cieszyli się szreńszczanie kierowani przez Marka Dobrowolskiego. W meczu dwóch spadkowiczów z okręgówki okazali się lepsi od Pełty Karniewo. O wyjazdowym sukcesie Żaka przesądziło trafienie urodzonego w 1996 roku Kamila Piskorskiego.

Rozgrywki A-klasa przyśpieszają tempa. Jutro zostanie rozegrana szósta kolejka, w której na pierwszy plan wysuwają się derby powiatu mławskiego. Pojedynek Żaka z Konopianką rozpocznie się o godz. 16.30. Natomiast w weekend Konopianka powalczy ze Świtem Baranowo (boisko w Ciechanowie), a ekipę ze Szreńska czeka wyjazd do Jednorożca  na spotkanie z tamtejszym Mazowszem.

Pełta Karniewo – Żak Szreńsk 0:1

Żak: R. Jasiński. – D. Pisarkiewicz, Szpinda, Pisarkiewicz R, Piskorski, Barański, Komur, Jurkiewicz, Kołakowski, Winkowski , Sałyga (B. Jasiński)

Konopianka Konopki – Gryf Kownaty Żędowe 3:0

Konopianka: Ankiewicz – Jackowski, Kocięcki (82. Herman), Kosiewicz, Lis (88. Grabowski), Mikłowski, K. Nosarzewski, M. Nosarzewski, Pietruś, Skura (79. Grabowski), Zając

Pozostałe wyniki V kolejki: Rzekunianka – Kurpik 3:3, PAF – Świt 1:1,  Mazowsze – Jutrzenka 6:2, Wąsewo – Korona 3:1, Orzeł – Kryształ 2:1