Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
przychodnia alfamed
Logo

Sztafeta dziewcząt na podium. Zawadzka jedzie na mistrzostwa kraju


lekkaKolejny sukces zanotowali reprezentanci Mławskiego Klubu Lekkiej Atletyki, działającego pod szyldem Mazowieckiej Akademii Lekkiej Atletyczna. Podczas mistrzostw makroregionu mazowiecko-warmińsko-mazurskiego po brązowy medal sięgnęła sztafeta dziewcząt 4×100 metrów.

Wydawało się, że większą szansę na podium trzeba dawać ich kolegom klubowym. Podczas  mistrzostw Mazowsza rozegranych na początku września  Dawid Ostrowski, Bartłomiej Olszewski, Jakub Bastkowski i Alan Sadolewski sięgnęli po złoto. Podczas makroregionu tak dobrze już nie było. Konkurencja okazała się za mocna, ostatecznie podopieczni Krzysztofa Koziatka musieli się zadowolić czwartą lokatą.  Przegrali z dwiema warszawskimi drużynami oraz z konkurentami z Pułtuska.

Skuteczniejsze w swoich poczynaniach okazały się dziewczęta. Natalia Zawadzka, Daria Podowska, Oliwia Miączyńska i Agnieszka Waśka  sięgnęły po brąz. Szybsze okazały się jedynie zawodniczki z Pułtuska oraz Radomia.

Zawadzka miała szansę na podium także w konkursie skoku w dal. Po czterech seriach plasowała się na drugim miejscu, skacząc na odległość 5.11. Niestety rywalki walczyły do końca, ostatecznie spychając mławiankę poza podium.

– Postawa Natalii została doceniona. Młodsza o rok od większość uczestniczek wywalczyła sobie możliwość występu na małym memoriale Kusocińskiego, czyli  mistrzostwach Polski młodzików, które odbędą się w dniach 24-25 września w Słubicach – wyjaśnia trener naszej zawodniczki Adam Szymański.

 Warto dodać, że w konkursie skoku w dal „życiówki” pobili  Sadolewski (5.06), Ostrowski (5.03) i Bastkowski (4.66), a w biegu na 100 metrów Waśka  (13.82) i Miączyńska (14.36).

RS

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz