Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zawkrze zarządzenie wspólnotami
Logo

Czarna sobota na Wólce


sortownia-sliderUciążliwy sąsiad potrafi uprzykrzyć nam nawet dzień wolny od pracy. Sortownia węgla na Wólce – to taki naprawdę uciążliwy sąsiad, na którego mieszkańcy ulicy Batorego i kilku ulic sąsiednich wielokrotnie się skarżyli.  Mieszkańcy tych ulic minioną sobotę bez żadnej przesady mogą nazwać po prostu czarną.

– Na rampie nawet w sobotę trwa przeładunek miału. Nie jest to pierwszy raz, ale dziś naprawdę wyjątkowo się przy tym kurzy. Wiatr od strony torów niesie ten czarny obłok w stronę naszych domów. Dzwoniłam do straży miejskiej, ale w sobotę nie pracują. Policja jest bezradna, nic nie chce w tej sprawie zrobić – nie kryje swojego oburzenia mieszkanka Wólki.

– Rozładunek trwał od godziny 7 do przeszło 17!!! Ostatnio takie „atrakcje” mamy regularnie co weekend.  Jak wiadomo w weekend urzędy nie pracują wiec pracownicy jak i sama firma KTK mogą robić co chcą bo wiedza że żadna kontrola z WIOŚ-u czy też innego urzędu im nie grozi. A z resztą kontrole są zapowiadane więc mogą się przygotować!

Zastanawiam się co to będzie podczas sortowania tego węgla jaki przywieźli, bo to prawie sam pył – o minionej sobocie opowiada kolejny z mieszkańców.

– Proszę zobaczyć zdjęcia parapetów jakie były po całym dniu rozładunku dwóch składów. Uwielbiam w domu chodzić bez kapci na boso i wczoraj po całym dniu umyliśmy podłogi i zobaczcie  jaka była woda i moje stopy!  – ilustruje swoją opowieść fotografiami.

 Na pylenie i hałas sortowni zlokalizowanej ok. 100 m. od najbliższych zabudowań  mieszkańcy Wólki skarżyli się wielokrotnie burmistrzowi i staroście. Ci zgodnie odsyłają w tej sprawie do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie. RDOŚ zarządziła aby firma KTK Polska prowadząca tą działalność wykonała przegląd ekologiczny w zakresie oddziaływania pyłów i hałasu podczas pracy, ale termin wyznaczyła do końca października 2017r.

Na zebraniach osiedlowych burmistrz Sławomir Kowalewski proponował mieszkańcom pomoc prawną przy sporządzeniu pozwu zbiorowego przeciw firmie, a na kolejnym zebraniu  informował o skierowaniu sprawy do prokuratury.  Nie widać jednak żadnych efektów tych działań,  a mieszkańcy nadal muszą znosić uciążliwego sąsiada .

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Czarna sobota na Wólce"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
normalny
Gość
Ludzie to jest od zawsze dzielnica przemysłowa !!!!!!!!!!!!!1 kiedys wszyscy sie ci eszyli ze cos tu robia bo jest praca tu zawsze musi cos sie dziac : cement , wapno, wegiel,paliwo, przepinanie wagonow a to hałas ,kopci,brudzi,kurzy, k..a opanujcie sie prosze dzielki poza mlawa pokupowac i sie pobudowac a te nawet z domami chetnie robiacy cos tutaj w normalnych pieniadzach odkupia ale w skrocie jak to u polakow to wyglada tak ktos zarabia ja nie trzeba pod gore mu robic , przepraszam za bledy ale pracuje sam u siebie po 16 godzin bo kiedys stwierdzielem ze to lep[iej niz u… Czytaj więcej »
Pati
Gość

Straż Miejska nie pracuje całodobowo?, tylko od 8.00 do 16.00 w dni powszednie?
Jak to tak? Co to za SM?
To tak samo jakby Policja czy pogotowie ratunkowe pracowały tylko w dni powszednie po 8 godzin.
To po prostu skandal.

wpDiscuz