Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Wkra rozbiła Strzegowo, Wieczfnianka nie pojechała


KSP Mława nabór

Tegoroczne zmagania w ramach Okręgowego Pucharu są wyjątkowo nieudane dla naszych zespołów. W przeszłości po główne trofeum sięgali m.in. zawodnicy Konopianki i Mławianki. Seria niepowodzeń sprawiła, że  na placu boju pozostali tylko mławianie, którzy dopiero pod koniec września rozegrają premierowy pojedynek.

Do pierwszej rundy nie przystąpili gracze z Konopek. Decyzją zarządu odpuścili zmagania, które w 2013 roku przyniosły największy sukces w historii klubu. Wygrali całe rozgrywki, pokonując w finale Jutrzenkę Unieck. W nagrodę zagrali na szczeblu wojewódzkim, przegrywając ostatecznie 0:2 z rezerwami Legii Warszawa.

Pierwsza runda okazała się nie do przejścia dla Żaka Szreńsk. W meczu derbowym przegrali po serii rzutów karnych z Tamką Dzierzgowo. Dalej przeszli za to reprezentanci Wkry Radzanów. Po zaciętym boju okazali się lepsi od Kryształa Glinojeck. Triumfowali 3:2, za sprawą celnych strzałów Dominika Pakuszewskiego i dwóch Zbigniewa Kalinowskiego.

Niestety kolejny mecz radzanowian w pucharowej batalii nie był już tak udany. Przegrali 1:3 z Wkrą Żuromin, na listę strzelców wpisał się Krzysztof Dziurlikowski. Odpadli także zawodnicy z Dzierzgowa. W kolejnych derbach powiatu mławskiego musieli uznać wyższość zawodników strzegowskiego GKS-u. W regulaminowym czasie był remis 2:2. Bohaterem karnych okazał się bramkarz strzegowian. Artur Bartosiewicz obronił dwa uderzenia dzierzgowian z jedenastu metrów.

Żadnego meczu w tegorocznej edycji Pucharu Polski nie rozegrali zawodnicy z Wieczfni Kościelnej i Szydłowa. Kierownictwo obu klubów podjęło decyzję o odpuszczeniu wyjazdowych spotkań z CK Troszyn i Orłem Sypniewo.

Ta decyzja sprawiła, że do trzeciej rundy przystąpili już tylko strzegowianie. Honoru naszej piłki nie obronili, konkurenci z Żuromina okazali się za mocni. Nasi gracze polegli na własnym boisku aż 1:6, autorem honorowego trafienia był Tomasz Dudziński.

Wszystkie rozstrzygnięcia sprawiły, że na placu pozostała już tylko Mławianka.  Pierwszy mecz w ramach pucharu rozegra w Troszynie. Tego rywala zna doskonale z przeszłości, w listopadzie 2014 roku zmierzyła się z nim w finale. Nasi gracze wygrali 3:1, bramki strzelili Michał Stryjewski i dwie Mariusz Kopecki. Pojedynek zostanie  rozegrany w środę 28 września.

III runda (14 września): Troszyn – Wieczfnianka 3:0 – walkower, Wkra Sochocin – Wkra Bieżuń 3:0 – walkower, PAF Płońsk – Sona Nowe Miasto 2:3, GKS Strzegowo – Wkra Żuromin 1:6, Orzeł Sypniewo – Żbik Nasielsk 3:2, WKS Mystkówiec Stary – Tęcza Ojrzeń 2:3, Bartnik Myszyniec – Korona Ostrołęka.

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Wkra rozbiła Strzegowo, Wieczfnianka nie pojechała"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
bolo
Gość

W Żurominie już śnieg leży.Może trudne warunki sprawiły,że Strzegowo przegrało.

wpDiscuz