Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
wynajmę lokal w centrum mławy
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Brat Mieczysław nawoływał do nawrócenia na ulicach Mławy


img_20160915_131150Niecodziennie na ulicach miasta spotyka się człowieka ubranego w uszyty z worków po ziemniakach wór pokutny i niosącego na ramionach duży krzyż. A takie spotkania były wczoraj w Mławie codziennością. Napotkane osoby, które chcą rozmawiać wzywa do nawrócenia.

Brat Mieczysław pochodzi z okolic Elbląga, jest osobą świecką, ma rodzinę. W Mławie jest po raz pierwszy w życiu, choć swoją misję pełnił już w wielu miejscach, zarówno w dużych miastach jak i małych miejscowościach. Chodzi w worze pokutnym z kapturem, który sam uszył. Na swoich misjach jest niezależny od nikogo, wozi ze soba śpiwór i jak sam mówi, często spi na dworze. Nie czyta gazet, nie ogląda telewizji i nie zajmuje się polityką. Chce krzewić tylko Słowo Boże. – Ludzie na ogół są bardzo życzliwi, zapraszają na posiłek, bywa że i na nocleg – mówi brat Mieczysław.

JK

img_20160915_123359

KOMENTARZE

5 - liczba komentarzy w artykule "Brat Mieczysław nawoływał do nawrócenia na ulicach Mławy"

avatar
888

Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Joanna
Gość
Joanna
2 miesięcy 20 dni temu

WALCZY MIŁOŚCIĄ

Joanna
Gość
Joanna
2 miesięcy 20 dni temu

Brat Mieczysław wyszedł na polskie ulice aby walczyć o życie, o życie ludzi z Chrystusem i w Chrystusie. Walczy z miłością, pokorny i łagodny. Niesamowity boży człowiek wzywa ludzi do nawrócenia za porzyzwoleniem żony i zgodą proboszcza.

abc
Gość
abc
2 miesięcy 20 dni temu

Tak wielkiego miłosierdzia, to musi być z PiS-u.

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Gość
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
2 miesięcy 21 dni temu

Niezwykła postać moim zdaniem. Miałem okazję porozmawiać z tym życzliwym człowiekiem. Jest on usilnie nastawiony na głoszenie słowa Bożego. Silny akcent kładzie on na spowiedź i pokutę. Nie krytykuje nikogo, choćby ten człowiek, albo ci ludzie byli najgorsi. Zachęca do dialogu, do pogodzenia się, do współpracy. Kiedy zapytałem go, czy po tylu latach chodzenia z krzyżem na ramieniu w worze pokutnym, ma jeszcze siły i zdrowia na to, On rzekł: Nadal ma siłę, którą dostaję od Boga. Ja nie wiem, gdzie są stawy, nerki, serce, wątrobą, nogi. Po prostu nic mi nie dolega, czuję się silny.

Ktoś...
Gość
Ktoś...
2 miesięcy 21 dni temu

Ciekawe co na to jego rodzina? Czy jej nie zaniedbuje? Każdy kij ma 2 końce…

wpDiscuz