Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Kolejne akty wandalizmu w mieście


slidddW ostatnich dniach na terenie Mławy doszło do kilku aktów wandalizmu. Zniszczone zostały znaki drogowe, ławka, skrzynka kamery monitoringu i betonowe słupy.

KSP Mława nabór

Pochylone znaki drogowe informujące o ścieżce rowerowej i przejściu dla pieszych strażnicy miejscy zauważyli w poniedziałek 29 sierpnia 2016 r. Znacznie poważniejsze uszkodzenia odnotowali tydzień później – we wtorek 6 września. Słup, do którego są przytwierdzone tablice z nazwami ulic Batalionów Chłopskich i Podmiejskiej, został w dolnych partiach powyginany. Z kolei ławce stojącej przy ul. Kopernika uszkodzono dwa szczeble. Naprawy zniszczeń będą kosztować około 300 złotych.

W nocy z piątku na sobotę 10 września ok. godz. 2.30 uszkodzono kopnięciem skrzynkę od kamery monitoringu przy ul. Reymonta oraz dwa betonowe słupy. Sprawcy na miejsce zdarzenia przyszli z okolic placu 3 Maja.

Poprosimy świadków aktów wandalizmu o bezzwłoczne powiadamianie odpowiednich służb. Od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 22.00 można telefonować do straży miejskiej (986 lub 23 654 64 50), zaś 7 dni w tygodniu o dowolnej porze dnia i nocy – na policję (997 lub 112).

Sprawcom opisanych czynów grozi mandat karny do 500 zł, grzywna do 5000 zł lub skierowanie sprawy do sądu. Będą musieli także pokryć koszty związane z naprawą zniszczonego mienia.

źródło:UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

6 - liczba komentarzy w artykule "Kolejne akty wandalizmu w mieście"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Ktoś...
Gość

AS, to znaczy, że obiboki czy też pasibrzuchy z SM śpią przy monitorach albo grają w karty.
Po co w tym mieście jest SM? – po to żeby brać pieniądze z miejskiej kasy za nic, za pokazanie się od czasu do czasu na miejskiej imprezie w parku i wystawienie kilku mandatów babciom pod halą, bo resztę to mają w głębokim poszanowaniu. Ilość interwencji w roku podzielona przez 12 chłopa (bo tylu chyba mamy strażników), to naprawdę brzmi dumnie.

AS
Gość

To znaczy że mamy monitoring który nie działa? sprawcy nie zostali nagrani?

ramzes
Gość

Pozdrawiam serdecznie obsługę monitoringu. Rozwalono skrzynkę pod samą kamerą i oczywiście niewiadomo kto to zrobił.. A co w tym czasie robiła obsługa? Widać prawdziwe jest przysłowie – Czy się stoi czy się leży to wypłata się należy.

ramzes
Gość

Pozdrawiam serdecznie obsługę monitoringu. Rozwalono skrzynkę pod samą kamerą i oczywiście niewiadomo kto to zrobił.. A co w tym czasie robiła obsługa? Widać prawdziwe jest przysłowie – Czy się stoi czy się leży to wypłata się należy.

kot
Gość

najpiękniejsze jest graffiti na wiadukcie w Mławie w kierunku Warszawy. narysowana postać , trzymająca genitalia ,ordynarny podpis i co ciekawe, zaznaczony symbol na butach- widać, że buty markowe, nawet na tak wulgarnym graffiti,.
a swoja drogę, ciekawe, że kolej tego nie zamalowała. lepsze by był kolorowy rysunek

wpDiscuz