Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Mława. Niedługo dostaniesz SMS-a o terminie wizyty w szpitalu


sp-zozZ pomocą unijnych dotacji mławski szpital  zbuduje system kompleksowej informatyzacji, który będzie kosztował niebagatelną kwotę ponad 5 mln zł. Realizowany będzie w latach 2016 – 2017. System oprócz usprawnienia pracy szpitala pozwala między innymi na powiadamianie pacjentów o terminach wizyt za pomocą e-maila czy SMS-a.

KSP Mława nabór

W przypadku mławskiego szpitala zgodę na realizację takiej inwestycji musi wyrazić  rada powiatu. Ta właśnie, na ostatniej sesji  jednogłośnie wyraziła zgodę na  zabezpieczenia środków finansowych na realizację projektu pn: „Kompleksowa informatyzacja Szpitala w Mławie wraz z wdrożeniem e-usług dla pacjentów” współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa II: „Wzrost e-potencjału Mazowsza” działanie 2.1  „E-usługi” Poddziałanie 2.1.1. „E-usługi dla Mazowsza”.  Wartość tego projektu oszacowano wstępnie na kwotę 5 mln 312 tys. zł. Prawie 4 mln 250 tys. (80%) wyniosłaby dotacja ze środków unijnych. Wkład własny w wysokości 230 tys. zł wnosi szpital ze środków własnych, 829 tys. zł pochodzić będzie ze środków powiatu.                                                                                                                       System ma w założeniu usprawnić obsługę pacjenta. W uzasadnieniu podjętej przez radę uchwały czytamy:

„Umożliwi elektroniczną komunikację w zakresie kierowania pacjenta do innych jednostek organizacyjnych zakładu i odbioru zleconych świadczeń. Umożliwi ponadto wykorzystanie internetu do rejestracji pacjentów indywidualnych oraz realizacji usług zleconych przez kontrahentów zakładu. W zasadniczy sposób usprawni organizację procesu leczenia. Za pomocą wiadomości e-mail lub wiadomości tekstowej SMS pacjenci otrzymają potwierdzenie wybranego terminu, a w razie nieplanowanej absencji personelu medycznego powiadomienie o odwołaniu bądź przesunięciu terminu wizyty”.

JK

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

6 - liczba komentarzy w artykule "Mława. Niedługo dostaniesz SMS-a o terminie wizyty w szpitalu"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
On
Gość

Może lepiej było wydać te miliony na poprawę dostępności do usług medycznych? Wielkie mi halo za kupę szmalu że dostanę sms że za rok mam przyjść na badanie, a operacja jest za dwa lata

Chory
Gość

A co to ma wspólnego z poprawą sytuacji pacjenta? Nie będę wstawać o 4 rano w kolejkę do specjalisty? Lekarze będą przestrzegać godzin przyjmowania? Bzdury. To wielki przekręt kasy i tyle.

Ops
Gość

O informatyzacji ZUS i innych instytucji naczytaliśmy się już sporo. Teraz kolej na szpitale. Ale skok na kasę, niesłychane!!!

Prawak
Gość

Niech ta socjalistyczna i niemiecka Unia przestanie wtrącać się w nasze sprawy!
Polacy, nie dajmy się zalewowi niemieckiej kasy!
Powstańmy z kolan!

Elo
Gość

Może należałoby najpierw przeszkolić personel z kultury osobistej i szacunku dla klientów oraz poprawić warunki pobytu pacjentów w tym „przybytku ” bo sama elektroniczna komunikacja to nic tu nie pomoże a co najwyżej wprowadzi jeszcze więcej zamieszania!

wpDiscuz