Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
gabinet pulmonologiczny Mława
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Mława. Niedługo dostaniesz SMS-a o terminie wizyty w szpitalu


sp-zozZ pomocą unijnych dotacji mławski szpital  zbuduje system kompleksowej informatyzacji, który będzie kosztował niebagatelną kwotę ponad 5 mln zł. Realizowany będzie w latach 2016 – 2017. System oprócz usprawnienia pracy szpitala pozwala między innymi na powiadamianie pacjentów o terminach wizyt za pomocą e-maila czy SMS-a.

W przypadku mławskiego szpitala zgodę na realizację takiej inwestycji musi wyrazić  rada powiatu. Ta właśnie, na ostatniej sesji  jednogłośnie wyraziła zgodę na  zabezpieczenia środków finansowych na realizację projektu pn: „Kompleksowa informatyzacja Szpitala w Mławie wraz z wdrożeniem e-usług dla pacjentów” współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa II: „Wzrost e-potencjału Mazowsza” działanie 2.1  „E-usługi” Poddziałanie 2.1.1. „E-usługi dla Mazowsza”.  Wartość tego projektu oszacowano wstępnie na kwotę 5 mln 312 tys. zł. Prawie 4 mln 250 tys. (80%) wyniosłaby dotacja ze środków unijnych. Wkład własny w wysokości 230 tys. zł wnosi szpital ze środków własnych, 829 tys. zł pochodzić będzie ze środków powiatu.                                                                                                                       System ma w założeniu usprawnić obsługę pacjenta. W uzasadnieniu podjętej przez radę uchwały czytamy:

„Umożliwi elektroniczną komunikację w zakresie kierowania pacjenta do innych jednostek organizacyjnych zakładu i odbioru zleconych świadczeń. Umożliwi ponadto wykorzystanie internetu do rejestracji pacjentów indywidualnych oraz realizacji usług zleconych przez kontrahentów zakładu. W zasadniczy sposób usprawni organizację procesu leczenia. Za pomocą wiadomości e-mail lub wiadomości tekstowej SMS pacjenci otrzymają potwierdzenie wybranego terminu, a w razie nieplanowanej absencji personelu medycznego powiadomienie o odwołaniu bądź przesunięciu terminu wizyty”.

JK

 

KOMENTARZE

6 - liczba komentarzy w artykule "Mława. Niedługo dostaniesz SMS-a o terminie wizyty w szpitalu"

avatar
888

Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
On
Gość
On
3 miesięcy 1 dzień temu

Może lepiej było wydać te miliony na poprawę dostępności do usług medycznych? Wielkie mi halo za kupę szmalu że dostanę sms że za rok mam przyjść na badanie, a operacja jest za dwa lata

Chory
Gość
Chory
3 miesięcy 1 dzień temu

A co to ma wspólnego z poprawą sytuacji pacjenta? Nie będę wstawać o 4 rano w kolejkę do specjalisty? Lekarze będą przestrzegać godzin przyjmowania? Bzdury. To wielki przekręt kasy i tyle.

Ops
Gość
Ops
3 miesięcy 1 dzień temu

O informatyzacji ZUS i innych instytucji naczytaliśmy się już sporo. Teraz kolej na szpitale. Ale skok na kasę, niesłychane!!!

Prawak
Gość
Prawak
3 miesięcy 1 dzień temu

Niech ta socjalistyczna i niemiecka Unia przestanie wtrącać się w nasze sprawy!
Polacy, nie dajmy się zalewowi niemieckiej kasy!
Powstańmy z kolan!

Elo
Gość
Elo
3 miesięcy 2 dni temu

Może należałoby najpierw przeszkolić personel z kultury osobistej i szacunku dla klientów oraz poprawić warunki pobytu pacjentów w tym „przybytku ” bo sama elektroniczna komunikacja to nic tu nie pomoże a co najwyżej wprowadzi jeszcze więcej zamieszania!

wpDiscuz