Pumpjack Party Game Google Play

Mławianie walczyli do końca. Masiak dał wygraną

Czwarte zwycięstwo w sezonie zanotowali piłkarze Mławianki. W sobotnie popołudnie okazali się lepsi od rezerw pierwszoligowej Pogoni Siedlce. O sukcesie podopiecznych Zbigniewa Kaczmarka przesądziła ostatnia akcja meczu.

Goście przybyli do Mławy bez wzmocnień z pierwszej połowy. Wcale to nie ułatwiło gry naszej drużynie, zmęczonej maratonem, jaki zafundowali czwartoligowcom działacze Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. W ciągu miesiąca zaplanowali aż osiem kolejek, co – zważywszy na amatorski charakter większości zespołów (piłkarze łączą grę w piłkę z pracą zawodową) – może być ciężarem nie do udźwignięcia.

Mimo kryzysu fizycznego mławianie dyktowali od początku warunki gry. W 38. minucie Michał Pocieżnicki wyłożył piłkę Marcinowi Tomczakowi, ale ten strzelił wprost w ręce Przemysława Frąckowiaka.

Ten sam zawodnik próbował także szczęścia w drugiej połowie. Bramkarz Pogoni był za każdym razem na posterunku. Nie próżnowali inni  nasi gracze. Po zagraniu od Michała Stryjewskiego     uderzył Przemysław Radziszewski. Piłka przeszła kilkanaście centymetrów obok słupka.

Na listę strzelców nie wpisał się także Paweł Drzewiecki. Kapitan Mławianki uderzył głową nad poprzeczką po dośrodkowaniu z prawej strony wracającego do Mławy – po występach w barwach MKS-u Przasnysz i Błękitnych Raciąż – Łukasza Wróblewskiego.

Niepowodzenia nie zniechęciły mławian do dalszych ataków. Dzięki temu osiągnęli w końcówce to, co zamierzali od początku rywalizacji. W doliczonym czasie Szymon Masiak dopadł do „bezpańskiej” piłki i z bliska zapewnił swojej drużynie kolejną wygraną w bieżących rozgrywkach.

W sobotę 10 września Mławianka zmierzy się na własnym boisku z Błękitnymi Raciąż. Początek meczu godz. 16.00.

Mławianka Mława – Pogoń II Siedlce 1:0 (0:0)

Mławianka: Leśniewski – Radziszewski, Rogoziński, Wodzyński (44. Masiak), Wawrzyniak, Więckiewicz, Drzewiecki, J. Wróblewski (78. Ł. Wróblewski), Stryjewski, Tomczak, Pocieżnicki (78. Gosik)

VIII kolejka (3-4 września): Pogoń  – Bug 2:0, Ostrovia – Przasnysz 1:0, Łomianki – Unia 4:2, Hutnik – Dolcan 0:0, Bzura – Ożarowianka 0:1, Ciechanów – Czarni 2:0, Wisła II – Łyse 3:1, Delta – Mazovia 1:3, Błękitni – Podlasie 2:1, Mławianka – Pogoń II 1:0