Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Policja zapowiada weekendowe kontrole na drogach


predkoscPrzed nami pierwszy w roku szkolnym weekend, i tym razem policjanci zapowiadają wzmożone działania prewencyjno – kontrolne. W sobotę, od rana do późnego wieczora, na terenie całego kraju prowadzone będą działania „Prędkość”.  Mławska drogówka sprawdzać będzie także m.in. trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

KSP Mława nabór

Tylko w ciągu trzech ostatnich dni, mławscy policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości ponad 380 kierujących. Coraz częściej także policja odbiera zgłoszenia od świadków, którzy zauważyli nietrzeźwego kierującego na drodze.

Przez całą najbliższą sobotę prowadzona będzie akcja „Prędkość”. Policjanci kontrolować będą przestrzeganie ograniczeń prędkości,  stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. W trakcie akcji policjanci będą szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to sytuacje prowadzące bardzo często do tragicznych zdarzeń drogowych.

Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz