Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zespół Muzyczny AKTON wesela imprezy dancingi
Logo

Prezesi miejskich spółek otrzymali nagrody roczne


fotomontaz-1Wszyscy czterej prezesi miejskich spółek otrzymali nagrody roczne. O przyznaniu takiej nagrody decyduje burmistrz miasta, ze względu na to, że wszystkie cztery spółki tzn. Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe, Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i WODKAN są spółkami prawa handlowego, w których 100% udziałów ma samorząd Miasta Mława. O przyznanie takiej nagrody wnioskuje do burmistrza rada nadzorcza danej spółki.

Biuro architektoniczne KB Projekt

Jakie nagrody otrzymali prezesi mławskich spółek? Jakie wynagrodzenia otrzymują ich pracownicy? Wszystkie podane tu wartości są kwotami brutto.

Marek Dusiński – prezes Zakładu Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczalnia Ścieków „WOD-KAN” sp. z.o.o otrzymał nagrodę w wysokości 12 800 zł. W oświadczeniu majątkowym podaje wynagrodzenie za rok 2015 z tytułu pełnienia funkcji prezesa na kwotę 126 533, 88 zł.

– W uzasadnieniu wniosku Rady Nadzorczej Spółki „WOD-KAN” czytamy: „Prezes Zarządu efektywnie realizował zadania i cele statutowe (…) Spółka w 2015 roku osiągnęła dodatni wynik finansowy” – podaje Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy UMM.

W spółce przeciętne miesięczne wynagrodzenie w rozbiciu na działy wygląda następująco:

Kierownictwo 6458,61 zł.

Administracja i obsługa 2814,23 zł.

Dział Sieci Kanalizacyjnej 3001,75 zł.

Dział Sieci Wodociągowej 2937,65 zł.

Transport i zaopatrzenie 3307,12 zł.

Andrzej Więckowski – prezes Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z.o.o – otrzymał nagrodę w wysokości 10 800 zł. W oświadczeniu majątkowym podaje wynagrodzenie za rok 2015 z tytułu pełnienia funkcji prezesa na kwotę 128 876, 94 zł.

– W uzasadnieniu wniosku Rady Nadzorczej TBS czytamy: „Spółka uzyskała za ostatni rok obrotowy dodatni wynik finansowy netto (…) Sytuacja finansowa spółki pozwala na wypłatę nagrody rocznej” – podaje Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy UMM.

W spółce przeciętne miesięczne wynagrodzenie wynosi:

Kierownictwo – 4668 zł, pozostali pracownicy – 2464, 44 zł.

Jan Przybyłek – prezes Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z.o.o – otrzymał nagrodę w wysokości 24 000 zł. W oświadczeniu majątkowym podaje wynagrodzenie za rok 2015 z tytułu pełnienia funkcji prezesa na kwotę 95 441, 28 zł.

– W uzasadnieniu wniosku Rady Nadzorczej PEC czytamy: „Prezes Zarządu aktywnie włączył się w realizację zadań naprawczych uznając je za kluczowe dla dalszego lepszego funkcjonowania Spółki. (…) Stale dążył do poprawy jakości produkcji, obniżki kosztów ciepła oraz poprawy warunków pracy pracowników”. Nagroda dla prezesa PEC została przyznana za dwuletnią pracę związaną z optymalizacją funkcjonowania spółki oraz przeprowadzoną z dobrym skutkiem restrukturyzacją. W ubiegłym roku prezes nie otrzymał nagrody – podaje Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy UMM.

Prezes Jan Przybyłek podaje jedynie przeciętne miesięczne wynagrodzenie w spółce bez rozbicia na grupy zawodowe. To wynagrodzenie wynosi 3.763,85 zł

Jan Wysocki – prezes MPDM sp. z.o.o otrzymał nagrodę w wysokości 16 150 zł. Dla przypomnienia prezes tej spółki w oświadczeniu majątkowym wykazał łączne wynagrodzenie za rok 2015 z tytułu zatrudnienia w przedsiębiorstwie w kwocie 128 055, 76 zł.

– Prezes Rady Nadzorczej MPDM uzasadniał przyznanie Prezesowi Zarządu nagrody dobrym wynikiem finansowym spółki oraz znaczącą poprawą warunków pracy pracowników MPDM poprzez oddanie do użytku nowej siedziby spółki – podaje Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy UMM.

Trudno jest ustalić w spółce wysokość wynagrodzeń pracowników w rozbiciu na poszczególne rodzaje stanowisk pracy. Prezes Jan Wysocki zasłania się tu tajemnicą handlową, podaje jedynie, że przeciętne wynagrodzenie w spółce wynosi 3147 zł brutto.

Kryteria przyznawania nagród rocznych ustalone są zarządzeniem burmistrza Sławomira Kowalewskiego w brzmieniu:

  1. „Nagroda roczna może być przyznana za rok obrotowy, jeżeli w tym roku podmiot wypełnił chociażby dwie z niżej wymienionych przesłanek:

1) uzyskał dodatni wynik finansowy,

2) obniżył poziom kosztów działalności,

3) terminowo realizował zobowiązania o charakterze publicznoprawnym,

4) efektywnie realizował zadania i cele statutowe,

5) uzyskał zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok obrotowy (w przypadku instytucji kultury przez Burmistrza, w przypadku spółek prawa handlowego przez Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników).

  1. Nagroda roczna ma charakter uznaniowy.
  2. Nagroda roczna może być przyznana, jeśli pozwala na to sytuacja finansowa podmiotu i jest wypłacana z jego budżetu.
  3. Wysokość nagrody rocznej nie może przekroczyć trzykrotności przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego uprawnionego w roku poprzedzającym przyznanie nagrody.”

Bez tytułuJK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

21 - liczba komentarzy w artykule "Prezesi miejskich spółek otrzymali nagrody roczne"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Krzystof
Gość

Panowie Prezesi, a jakie nagrody wypłaciliście pracownikom spółek, którymi kierujecie.? Śmiem twierdzić ,że żadne. Czyżby sukcesy firm którymi zarządzacie zależały wyłącznie od was, a pracownicy nie mieli żadnego w nich udziału…. A może wasi pracownicy to zbędny balast. -szara masa ,której nie należy się godziwa zapłata.
Pracownicy spółek komunalnych odezwijcie się – powiedzcie jaka jest prawda o waszych zarobkach… .

Do INC
Gość

Nagrody dla prezesów nie są z budżetu miasta, tylko z funduszu płac spółek, więc zapłacą te nagrody mieszkańcy w cenie wody, ciepła,czynszu

ktoś
Gość

Czy go kijem czy go pałką, to i tak płacą mieszkańcy.
Burmistrz rządzi się naszymi pieniędzmi.

INC
Gość

Budżet miasta, według burmistrza jest w dobrym stanie. W końcu nie bez kozery zostały przyznane tak wysokie nagrody za osiagnięcia tychże prezesów. Tylko, czy ktoś zadał pytanie mieszkańcom, czy wysokość tych nagród jest adekwatna do osiągnięć prezesów spółek miasta.

Kamil Przybyszewski
Gość

Władza w Mławie straciła kontakt z rzeczywistością, już dawno temu. Wydawanie pieniędzy, na coraz to bardziej wyrafinowane zachcianki, przekracza dozwolone i akceptowalne granice. Z niedowierzaniem patrzę, jak nagrody są przyznawane za rzeczy, które wchodzą w zakres obowiązków i nie są to ekstra osiągnięcia. Niebawem dowiemy się, że władza przyzna nagrody roczne za wybitne działania o nazwie: „Nagroda roczna za wybitne działanie na rzecz partnerstwa prywatno-publicznego” W tym mieście po tej władzy wszystkiego można się spodziewać. Wydawanie pieniędzy nie ze swojej kieszeni, władzy wychodzi najlepiej.

gość
Gość
Ciekawi mnie sytuacja w której to p. Kamil P (i inni którzy tak mocno to krytykują) jest prezesem jednej ze spółek (tak tylko hipotetycznie) dostaje nagrodę roczną za dobre wyniki spółki i co z tym zrobi? Dalej będzie pisał komentarze jak to rozdawane są publiczne pieniądze chociaż w tym przypadku są to akurat pieniądze tych spółek. Tak jest w spółkach i to wszystkich nie tylko tych w Mławie, że jak są dobre wyniki to są nagrody (i nie po kilkanaście tys. złotych) i oczywiście można mieć tu argumenty jak to się ma do emerytur, niskich płac itd. Ale po równo… Czytaj więcej »
ktoś, ktoś
Gość

Mam wrażenie, że to głos prezesa PEC

Włodek
Gość

Średnia 3700zł nie wiem jak jak tam ludzie najniższa zarabiają prezes ludziom wszystko ucial nawet premii nie mają

Ktoś...
Gość

Ponadto pieniądze spółek miejskich to są pieniądze od mieszkańców, dzięki mieszkańcom te spółki istnieją, bo to mieszkańcy płacą za wodę, za ciepło i z miejskich czyli publicznych (naszych) pieniędzy są budowane chodniki, jezdnie. Pieniądze, które trafiły do spółek trafiły od mieszkańców, a miasto (burmistrz) jako gospodarz powinno w imieniu mieszkańców dbać o wysoką jakość usług wykonywanych przez te spółki i kontrolować je, żeby nie dopuścić do świadomej dewastacji.

Ktoś...
Gość

Te dwadzieścia parę lat temu też nie było po równo.
Jakie dobre wyniki mają te spółki

WOD-KAN chyba sobie nie radzi kiedy burmistrz podjął decyzję o PPP, co mieszkańcom odbiło się czkawką w kieszeniach
PEC doprowadzany jest do ruiny, żeby tylko był pretekst do budowy spalarni
TBS – wiadomo, ceny z kosmosu, wyższe niż w SM, a prawie nic się nie robi w domach, blokach TBS-u
MPDM – chodniki i asfalt kładzione przez tę firmę ma wiele do życzenia, w chwili uroczystego przecinania wstęgi są już niedoróbki, które trzeba poprawiać, nie wspominając już co się dzieje po rocznym użytkowaniu.
Gdzie tu dobre wyniki???

...
Gość

Mieszkańcy miasta Mława, chyba najwyższy czas zorganizować się przeciwko bezprawiu jakie nas otacza w tym mieście, przeciwko samowolce władz, bo władza nam się w III kadencji naprawdę rozhulała.

Andrzej
Gość

Zgodzę się z Panią, co do tej inicjatywy. Tylko zauważmy, że mieszkańcy boją się walczyć o swoje w tym mieście. Nikt, ale to nikt, w tym mieście, nie przeciwstawi się obecnej władzy, a tym bardziej burmistrzowi. Zapomnijmy o tym, że w ciagu najbliższych lat, będziemy świadkami spektakularnych zmian w ratuszu, czy w jednostkach podległych UM. Powiem wprost: Mieszkańcy miasta, są na to za słabi i zbyt tchórzliwi.

...
Gość

Może słabi to nie są, ale tchórzliwi na pewno, ponadto nie interesują się tym co się w mieście dzieje.
Psioczą pod nosem na podwyżki, ale cieszą się że burmistrz jest taki miły: wszystkim się kłania, do każdego się uśmiecha, no wręcz cukiereczek, a ponadto organizuje tyle imprez – no po prostu szok.
Mieszkańców czas najwyższy zacząć uświadamiać, żeby do następnych wyborów nie poszli jak gęsi do wody i znów nie oddali swoich głosów na tego samego pana, który reprezentuje interesy tylko mławskiej elity finansowej

wpDiscuz