Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława rekrutacja
Logo

„Bitwa pod Mławą 1939 w pamięci zbiorowej”


9ced375b68bf3b264f6f258caaf76777Na rynku księgarskim właśnie pojawiła się publikacja Domenica Agresty, Leszka Zygnera i Magdaleny Grzywacz „Bitwa pod Mławą 1939 w pamięci zbiorowej”. Praca podsumowuje realizowany w ubiegłym roku w naszym mieście międzynarodowy projekt badawczy „Social Dreaming – History and Trauma”.

niedziele wolne od handlu zakaza handlu w niedziele kiedy nie zrobicie zakupów

Projekt realizowany z inicjatywy prof. Domenica Agresty, prezesa Centro Studi di Psicologia e Psicosomatica Clinica z Pescary (Włochy), został zainspirowany Rekonstrukcją Bitwy pod Mławą. Włoscy psycholodzy wraz z przedstawicielami Stacji Naukowej im. prof. Stanisława Herbsta w Mławie oraz tutejszego Wydziału Elektroniki, Dziennikarstwa i Technik Multimedialnych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie prowadzili w naszym mieście badania mające na celu odkrycie głębszego wymiaru kultury i tożsamości narodu oraz cech charakterystycznych dla mieszkańców Mławy i całej Polski. Ich uczestnicy oglądali wspólnie filmy nawiązujące do II wojny światowej, po czym – dzień później – dzielili się snami stymulowanymi przez obejrzany obraz. Interesujące wyniki badań omówiono na konferencji podsumowującej projekt, zorganizowanej 4 grudnia 2015 r. w mławskim oddziale ciechanowskiej PWSZ.

Książka „Bitwa pod Mławą 1939 w pamięci zbiorowej” jest pokłosiem zeszłorocznego projektu i wspomnianej konferencji, złożyły się na nią zaś wygłoszone podczas tej ostatniej referaty Domenica Agresty, Leszka Zygnera i Magdaleny Grzywacz (w wersjach polskiej, angielskiej i – w przypadku pierwszego z autorów – również włoskiej). Można ją już nabyć w Stacji Naukowej im. prof. Stanisława Herbsta przy ul. 3 Maja 5 w Mławie. Patronat nad całym projektem objął Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski.

Źródło: UM Mława/KN

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz