Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Seniorzy w pierwszej stolicy Polski


KSP Mława nabór

Klub Seniora Pogodny Uśmiech 6 sierpnia zorganizował wakacyjny wyjazd dla seniorów, tym razem za cel obierając sobie pierwszą stolicę Polski – Gniezno oraz jego okolice.

W Gnieźnie siedemnastoosobowa grupa naszych seniorów spotkała się z arcybiskupem seniorem Henrykiem Muszyńskim prymasem Polski w latach 2009 – 2010, który ciekawie opowiedział o zabytkach i historii miasta.

Kolejnym miejscem związanym z początkami państwa polskiego, które odwiedzili była Lednica. Przeszli przez Bramę Rybę, która w tym roku została ogłoszona przez Prymasa Polski, abp. Wojciecha Polaka Bramą Miłosierdzia z racji na ogłoszonego przez papieża Franciszka Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

Ostatnim etapem jednodniowego wyjazdu była parafia NMP Królowej Świata w Parkowie, gdzie stoi pomnik Papieża Jana Pawła II przekazany parafii przez Henryka Kacprzaka. Gości z Mławy przyjął proboszcz ks. Jan Andrzejewski. Po zwiedzaniu Parkowa i obiedzie nastąpił powrót do Mławy.

źródło: Klub Seniora Pogodny Uśmiech

oprac. JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz