Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Orkiestra z Wieczfni Kościelnej w Jastrzębiej Górze


sliderMuzycy z Orkiestry Dętej w Wieczfni Kościelnej doskonalili swoje umiejętności w trakcie warsztatów muzycznych w Jastrzębiej Górze, które trwały od 11 do 17 sierpnia br.

KSP Mława nabór

Codzienne próby i ćwiczenia to podstawowa część programu, ale przy okazji pobytu w tak atrakcyjnej turystycznie miejscowości nie zabrakło również pobytu na plaży, zwiedzania i wycieczek. Grupa zwiedziła latarnię morską na Rozewiu i Lisi Jar. Muzycy byli przy Gwieździe Północy – kamieniu wyznaczającym najdalej wysunięte na północ miejsce w Polsce. Mimo nie zawsze sprzyjającej pogody chętni korzystali z kąpieli w Bałtyku lub opalali się na plaży.

Nasi muzycy zwiedzili również Gdańsk. Przewodnik opowiedział i pokazał zabytki gdańskiej starówki. Chętni do pokonania ponad czterystu stopni prowadzących na wieżę widokową Bazyliki Mariackiej mogli cieszyć oczy panoramą Gdańska.

W dniu 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny orkiestra zapewniła oprawę muzyczną mszy św. w Kościele Parafialnym Św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze.

Podczas wieczornego ogniska wyjazdu były okazje do bliższego poznania się przy pieczeniu kiełbasek i śpiewie z akompaniamentem gitary. Muzycy poznali historię młodego perkusisty oglądając film „Whiplash”. W drodze powrotnej grupa odwiedziła Sopot.

Nowy repertuar i udoskonalone umiejętności na orkiestra na pewno będzie miała okazję nie raz zaprezentować w rodzinnej miejscowości, a najbliższą okazją będą zbliżające się uroczystości dożynkowe.

źródło: Gminna Biblioteka Publiczna

oprac. JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz