Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
wynajmę lokal w centrum mławy
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Na placu budowy jest pusto i niebezpiecznie


sliderOkoliczni mieszkańcy wyrażają zaniepokojenie stanem, w jakim pozostawiony jest plac budowy przy ulicy ks. M. Czapli na Wólce. Od dwóch tygodni nikt z pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Drogowo – Mostowego w Mławie, które realizuje tę inwestycję nie pojawił się na placu budowy.

– Od 4 sierpnia nikt z pracowników się tu nie pojawił. Rozpoczęto prace i pozostawiono teren niezabezpieczony, a jest tu gruzowisko i doły. Dzieciaki są malutkie i latają, gdyby któryś tam wpadł, to kto będzie odpowiadał? Dzieciak, to dzieciak trudno jest tak upilnować, wystarczy na chwilę wzrok odwrócić. Jak można coś zaczynać i nie kończyć? Zamknęli parking pod blokiem, też jest kłopot zaparkować samochody. A w radio słyszymy, że trwają u nas intensywne prace – wyrażają swoje obawy mieszkańcy.

– Trwają prace przy budowie chodnika oraz parkingu w rejonie skrzyżowania ulic Ks. Mariana Czapli i Napoleońskiej. To realizacja zadania zapowiadanego przez burmistrza Sławomira Kowalewskiego na wcześniejszych zebraniach z mieszkańcami. Nowe chodniki powstają na odcinku ul. Ks. Mariana Czapli między ulicami Graniczną a Napoleońską oraz na terenie działki u zbiegu ul. Ks. Mariana Czapli i Napoleońskiej. Trotuary mają usprawnić komunikację mieszkańców położonych tam budynków. Pracownicy MPDM (wykonawca robót) budują w tym miejscu także parking. Wspomniane prace mają zostać sfinalizowane do końca września – podaje urząd miasta na swojej stronie internetowej.

Okazuje się, że wykonawca przesunął pracowników przedsiębiorstwa do innych zadań.

– Rozpoczęliśmy realizację budowy parkingu przy ulicy ks. Czapli. W tym momencie zachodzi potrzeba przesunięcia pracowników do pilnych zadań związanych z przygotowaniami do Rekonstrukcji Bitwy pod Mławą. Po ich zakończeniu podjęte będą dalsze prace przy budowie parkingu. Na zakończenie inwestycji mamy czas do końca września – informuje Jan Wysocki prezes MPDM.

JK

KOMENTARZE

8 - liczba komentarzy w artykule "Na placu budowy jest pusto i niebezpiecznie"

avatar
888

Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Ktoś...
Gość
Ktoś...
3 miesięcy 14 dni temu

Siła mediów – czyż wszystko musi być robione dopiero po interwencji mediów?
Świat całkowicie schodzi na psy.
Dobrze, że mamy dociekliwe media.

Anonimowo
Gość
Anonimowo
3 miesięcy 14 dni temu

dziś zaczęli gruzy wywozić

Anonimkowa
Gość
Anonimkowa
3 miesięcy 14 dni temu

Co Ty powiesz..

MES Modulon
Gość
MES Modulon
3 miesięcy 16 dni temu

Oto drodzy mieszkańcy, obraz bo Bitwie pod Mławą! Przerażający widok gruzowiska, chaosu i bezmyślności władz miasta. Lepiej, według nich, organizować bitwę niż naprawiać to, co wymaga uporządkowania i naprawy.

INC
Gość
INC
3 miesięcy 16 dni temu

W Mławie archeolodzy wykopali prastarą mumię egipską. Stoją na nią i debatują, skąd on się tu wzięła? Nagle mumia otwiera oczy i pyta- A Sławek to jeszcze rządzi miastem?

ramzes
Gość
ramzes
3 miesięcy 16 dni temu

Ktoś – wyluzuj.. mamy przecież czas 🙂 Jak ktoś się wpakuje gdzie nie trzeba to mu się mandat wlepi i będzie kasa na reklamy jaką to cudowną władzę mamy w Mławie 🙂 Trzeba myśleć przyszłościowo.. Turystom zwiedzającym miasto po „bitwie” można w sumie powiedzieć że to pozostałości po niemieckim bunkrze 😉

Ktoś...
Gość
Ktoś...
3 miesięcy 16 dni temu

🙂 masz rację.

wpDiscuz