Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zespół Muzyczny AKTON wesela imprezy dancingi
Logo

Na placu budowy jest pusto i niebezpiecznie


sliderOkoliczni mieszkańcy wyrażają zaniepokojenie stanem, w jakim pozostawiony jest plac budowy przy ulicy ks. M. Czapli na Wólce. Od dwóch tygodni nikt z pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Drogowo – Mostowego w Mławie, które realizuje tę inwestycję nie pojawił się na placu budowy.

– Od 4 sierpnia nikt z pracowników się tu nie pojawił. Rozpoczęto prace i pozostawiono teren niezabezpieczony, a jest tu gruzowisko i doły. Dzieciaki są malutkie i latają, gdyby któryś tam wpadł, to kto będzie odpowiadał? Dzieciak, to dzieciak trudno jest tak upilnować, wystarczy na chwilę wzrok odwrócić. Jak można coś zaczynać i nie kończyć? Zamknęli parking pod blokiem, też jest kłopot zaparkować samochody. A w radio słyszymy, że trwają u nas intensywne prace – wyrażają swoje obawy mieszkańcy.

– Trwają prace przy budowie chodnika oraz parkingu w rejonie skrzyżowania ulic Ks. Mariana Czapli i Napoleońskiej. To realizacja zadania zapowiadanego przez burmistrza Sławomira Kowalewskiego na wcześniejszych zebraniach z mieszkańcami. Nowe chodniki powstają na odcinku ul. Ks. Mariana Czapli między ulicami Graniczną a Napoleońską oraz na terenie działki u zbiegu ul. Ks. Mariana Czapli i Napoleońskiej. Trotuary mają usprawnić komunikację mieszkańców położonych tam budynków. Pracownicy MPDM (wykonawca robót) budują w tym miejscu także parking. Wspomniane prace mają zostać sfinalizowane do końca września – podaje urząd miasta na swojej stronie internetowej.

Okazuje się, że wykonawca przesunął pracowników przedsiębiorstwa do innych zadań.

– Rozpoczęliśmy realizację budowy parkingu przy ulicy ks. Czapli. W tym momencie zachodzi potrzeba przesunięcia pracowników do pilnych zadań związanych z przygotowaniami do Rekonstrukcji Bitwy pod Mławą. Po ich zakończeniu podjęte będą dalsze prace przy budowie parkingu. Na zakończenie inwestycji mamy czas do końca września – informuje Jan Wysocki prezes MPDM.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

8 - liczba komentarzy w artykule "Na placu budowy jest pusto i niebezpiecznie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Ktoś...
Gość

Siła mediów – czyż wszystko musi być robione dopiero po interwencji mediów?
Świat całkowicie schodzi na psy.
Dobrze, że mamy dociekliwe media.

Anonimowo
Gość

dziś zaczęli gruzy wywozić

Anonimkowa
Gość

Co Ty powiesz..

MES Modulon
Gość

Oto drodzy mieszkańcy, obraz bo Bitwie pod Mławą! Przerażający widok gruzowiska, chaosu i bezmyślności władz miasta. Lepiej, według nich, organizować bitwę niż naprawiać to, co wymaga uporządkowania i naprawy.

INC
Gość

W Mławie archeolodzy wykopali prastarą mumię egipską. Stoją na nią i debatują, skąd on się tu wzięła? Nagle mumia otwiera oczy i pyta- A Sławek to jeszcze rządzi miastem?

ramzes
Gość

Ktoś – wyluzuj.. mamy przecież czas 🙂 Jak ktoś się wpakuje gdzie nie trzeba to mu się mandat wlepi i będzie kasa na reklamy jaką to cudowną władzę mamy w Mławie 🙂 Trzeba myśleć przyszłościowo.. Turystom zwiedzającym miasto po „bitwie” można w sumie powiedzieć że to pozostałości po niemieckim bunkrze 😉

Ktoś...
Gość

🙂 masz rację.

wpDiscuz