Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Festyn Gminno-Parafialny w Stupsku


slider stupsk115 sierpnia w Stupsku było religijnie, sportowo, tanecznie, wesoło i kolorowo. Dobrej zabawy nie zepsuła nawet przelotna ulewa. A wszystko to dzięki organizatorom festynu – proboszczowi parafii św. Wojciecha w Stupsku ks. Sławomirowi Obrębskiemu i wójtowi gminy Jackowi Świderskiemu.

KSP Mława nabór

Świętowanie rozpoczęła w południe msza św. odpustowa odprawiona przez ks. mgr Wojciecha Kruszewskiego – wikariusza parafii św. Stanisława BM w Mławie.

Po południu organizatorzy zaprosili parafian i gości na przestronny plac przykościelny, gdzie na festynie każdy z przybyłych, niezależnie od wieku mógł skorzystać z różnych atrakcji. A atrakcji na scenie, jak i obok niej było naprawdę dużo.

Występy na scenie rozpoczęły najmłodsze dzieci ze Szkoły Podstawowej w Stupsku. I tak – ubrany w piękne stroje zaprezentował się zespół „Stupszczaki” złożony z przedszkolaków, a potem kolejno na scenie wystąpiły Perełki – Maluszki z klas I-II, Perełki z klas IV – V i solistki: Zosia Bąk, Maja Karpińska, Iza Miłoszewska, Ola Jarosz i Marysia Jarosz. Występy młodych artystów bardzo podobały się publiczności, która nagradzała ich oklaskami.

Po występach artystycznych przyszedł czas na zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorkę. Najmłodsi stupszczanie wesoło się bawili i tańczyli, wykonując różne zabawne figury i pozy pod dyktando wodzireja. Tej dobrej zabawy nie zepsuł nawet rzęsisty, na szczęście przelotny deszcz. Były jeszcze zdjęcia z pluszowym Guffim – maskotką imprezy, wspólne układanie ogromnych puzzli, budowanie wieży z klocków,malowanie twarzy czy ogromne bańki mydlane.

Do dorosłych adresowany był refleksyjny, słowno – muzyczny program Pawła Stawińskiego i Marty Stawińskiej zatytułowany „W stronę wartości”.  Po nich na scenie wystapił zespół wokalny Caramba, a w swobodniejszy i taneczny nastrój słuchaczy wprawiły znane i popularne przeboje zagrane przez zespół Agnes.

Ogromnym zainteresowaniem widzów cieszył się pokaz ćwiczeń poprowadzony przez Mariusza Olszewskiego wraz z uczestniczkami zajęć fitness. Strażacy z OSP Stupsk bardzo widowiskowo zaprezentowali działania ratownicze z użyciem sprzętu hydraulicznego i gaśniczego, były nawet efekty pirotechniczne. Organizatorzy festynu pomyśleli również o akrobacjach podniebnych. Na niebie nad Stupskiem pojawił się Messerschmitt z aeroklubu przasnyskiego w pokazie brawurowego pilotażu.

Było wesołe miasteczko, jazda quadami, strzelnica militarna ASG, loteria fantowa.  Najgorętszymi napojami sprzedawanymi na festynie była gorąca herbata, a mimo to zabawa taneczna trwała do późnych godzin wieczornych.

JK

« 1 z 6 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Festyn Gminno-Parafialny w Stupsku"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
xy
Gość

wspaniała zabawa nawet deszcz w niej nie przeszkodził,widać zaangażowanie organizatorów brawo.

wpDiscuz