Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Wystawa „Mława w okresie okupacji niemieckiej 1939 – 1942” otwarta


sliderW poniedziałek 15 sierpnia w galerii Foyer Miejskiego Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy zdjęć ze zbiorów Jarosława Janiszewskiego zatytułowanej „Mława w okresie okupacji niemieckiej 1939-1942″

KSP Mława nabór

– Wystawa obejmuje 114 zdjęć wykonanych w okresie od września 1939 r.  do roku 1942. Zdjęcia ułożone są 15 antyramach w każdej są zdjęcia z określonego obszaru, są to ulice place. Zdjęcia pochodzą ze zbiorów prywatnych kolekcjonerów Marka Kowalczyka, Lecha Prejsa, Rafała Ojrzanowskiego, Tomasza Wiśniewskiego i Jarosława Janiszewskiego – mówil o wystawie jej autor Jarosław Janiszewski.

Wystawie towarzyszy film zmontowany z materiałów archiwum niemieckiego, prezentujący sceny z życia okupacyjnego w Mławie korespondujące z wystawą. Wystawa będzie eksponowana do 4 września 2016 r.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz