Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława rekrutacja
Logo

Czy na Wólkę powróci placówka pocztowa?


DSC00947Z inicjatywą przywrócenia zlikwidowanej wcześniej placówki pocztowej na Wólce występował Kamil Przybyszewski, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 8 na Wólce. Z apelem o podjęcie działań w celu przywrócenia poczty na Wólce zwracał się między innymi na sesji rady miasta do burmistrza Sławomira Kowalewskiego. Sprawa trafiła również bezpośrednio do Prezesa Poczty Polskiej S.A, za sprawą petycji, pod którą podpisali się bezpośrednio mieszkańcy Wólki. W petycji czytamy między innymi:

Biuro architektoniczne KB Projekt

„Jest to o tyle istotna i niezwykle ważna sprawa dla nas mieszkańców, którzy na co dzień jesteśmy zmuszeni do wysyłania / odbierania przesyłek, listów, przekazów pocztowych, pobierania świadczeń tj. rent, zasiłków, emerytur w Filii Urzędu Pocztowego przy ulicy Osiedle Młodych 36, która jest oddalona od terenu naszego osiedla o 1,5 km, zaś od osiedla nr 9 „Wólka” aż o 3 km, a w skrajnych odległościach osiedla do 5 kilometrów. Łączna liczba mieszkańców wspomnianych osiedli przekracza liczbę kilku tysięcy.

Sytuację, w której jest utrudnione korzystanie z usług Poczty Polskiej komplikuje fakt odcięcia osiedla Nr 9 „Wólka” od terenu pozostałych czterech osiedli poprzez linię kolejową, mimo wybudowania wiaduktów drogowo – pieszych, nie do końca spełniających swoją rolę, ze względu na nie do końca właściwe ich rozmieszczenie w przecięciu nad linią kolejową.

Warto też wspomnieć, że często klientami poczty są osoby starsze, samotne, których stan zdrowia nie pozwala na pokonywanie nawet nieodległych dystansów, ale też matki z dziećmi, osoby pracujące, które to ze względu na wykonywane obowiązki pracownicze nie zawsze mogą być w miejscu zamieszkania gdy przyjdzie do nich list, przesyłka. …

Warto w tym miejscu nadmienić, że Poczta Polska to nasze „Okno” na świat, które od czasu, kiedy istniała „Wólka” jako osada kolejarska, oraz to, że Poczta pełni funkcję instytucji o znaczeniu społecznym, dostarczając mieszkańcom czasopisma, gazety oraz realizuje dostarczanie produktów zamawianych przez Internet …”

W odpowiedzi Poczta Polska zadeklarowała podjęcie działań zmierzających do uruchomienia placówki w nieodległym terminie. W odpowiedzi na petycję w piśmie sygnowanym przez Mariusza Dawida Dyrektora Biura Rozwoju i Wsparcia Sieci czytamy:

„Zapewniam, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Klientom komfort i satysfakcję podczas realizacji usług pocztowych również poprzez rozwijanie sieci placówek pocztowych w lokalizacjach, gdzie występuje zapotrzebowanie na usługi Poczty Polskiej S.A.

Biorąc pod uwagę powyższe, informuję, że zostały już podjęte działania mające na celu uruchomienie placówki w obrębie wskazanych przez Państwa osiedli mieszkaniowych. Aktualnie trwają wstępne rozmowy w przedmiotowej sprawie z potencjalnymi kandydatami na prowadzenie placówki pocztowej.

Przekazując powyższe, wyrażam przekonanie, iż działania podejmowane przez Pocztę Polską S.A pozwolą na uruchomienie placówki pocztowej w możliwie najkrótszym terminie”.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Czy na Wólkę powróci placówka pocztowa?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Do gościa
Gość

Kto ci pisał miernyten pracę magisterską???

Teresa II
Gość

Naucz się mówić po polsku pozdrabiany magisterskie z Płocka

Teresa
Gość

Teresa II

Z daleka
Gość

To pani Teresa się popisała, swoim krótkim, lecz pustym wywodem. Przewodniczący moim zdaniem jest ok, chociaż nie siedzi w kieszeni u burmistrza.

Ktoś...
Gość

To pewnie z zawiści, jak to u prawdziwych Polaków – najlepiej kogoś zniszczyć zdeptać zamiast samemu zacząć myśleć i wziąć się do roboty.
Cóż, jak sądzę Pani „Teresa” już się nie odezwie, bo nie ma nic na poparcie swoich chorych teorii.

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Gość
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8

Chętnie wysłucham, co na mój temat do powiedzenia użytkownik o nicku: Teresa. Prozę niech się wypowie Pani na mój temat.

wpDiscuz