Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Oszust podający się za policjanta okradł seniorkę


fot1Pomimo policyjnych apeli i ostrzeżeń, złodziejom działającym prostą metoda na tzw. „policjanta” czy „wnuczka” wciąż udaje się okradać starsze osoby. 05 sierpnia br. na terenie pow. mławskiego, ich ofiarą padła jedna seniorka.

KSP Mława nabór

Godz. 11.00, nieznany mężczyzna podający się za kuriera zadzwonił do 79- letniej mieszkanki pow. mławskiego i powiedział, że posiada dla niej przesyłkę. Następnie sprawca zadzwonił ponownie na numer stacjonarny i podając się za policjanta z KPP w Mławie oświadczył, że wcześniej na dany numer dzwonił oszust, który chce ją okraść. Poprosił seniorkę o pomoc przy ujęciu złodziei. Mężczyzna swą wiarygodność potwierdził przedstawiając się i podając swój identyfikator. Oszust wzbudził zaufanie kobiety i uzyskał jej numer telefonu komórkowego. Seniorka stosując się do udzielonych telefonicznie instrukcji, udała się do banku, wypłaciła pieniądze, które następnie przekazała nieznanemu mężczyźnie w umówionym miejscu. Trwają czynności zmierzające do ustalenia oszusta. Postępowanie prowadzi KPP Mława.

Złodzieje działający metodą na tzw. policjanta, poszukują swojej potencjalnej ofiary, posługując się często po prostu książką telefoniczną. Wybierają imiona abonentów, które wskazywać mogą na seniora i dzwonią opowiadając, podobną do przedstawionej historyjkę. Udanych prób działania oszustów jest coraz mniej. Seniorzy znając sposoby działania przestępców coraz skuteczniej potrafią uchronić się przed niebezpieczeństwem. Mimo to sprawcy oszustw nie rezygnują z prób okradania starszych osób. Policja apeluje o ostrożność i przypomina:

NIE WPUSZCZAJ OBCEJ OSOBY DO MIESZKANIA

NIE PRZECHOWUJ W DOMU DUŻEJ ILOŚCI GOTÓWKI LUB KOSZTOWNOŚCI

ZAWSZE PRZED OTWORZENIEM DRZWI UPEWNIJ SIĘ, KTO ZA NIMI STOI

NIE UFAJ NIEZNAJOMYM

NIE PRZEKAZUJ PIENIĘDZY NIEZNAJOMEJ OSOBIE

JEŚLI ZADZWONIŁ DO CIEBIE OSZUST – POWIADOM POLICJĘ

JEŚLI PADŁEŚ OFIARĄ KRADZIEŻY LUB OSZUSTWA – NATYCHMIAST POWIADOM POLICJĘ

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz