Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława rekrutacja
Logo

Okręgówka zaczyna w weekend


W nadchodzący weekend rozpocznie się nowy sezon w piłkarskiej lidze okręgowej. Nasz powiat będą reprezentować aż trzy zespoły. Począwszy od spadkowicza z czwartej ligi – Korony Szydłowo, poprzez Wieczfniankę Wieczfnia, a skończywszy na beniaminku – GKS-ie Strzegowo.

Wydawało się, że strzegowianie przystąpią do rozgrywek w niezmienionym składzie. Próbowali się nawet wzmocnić – od początku okresu przygotowawczego z zespołem prowadzonym przez Włodzimierza Kownackiego trenował Patryk Wierzbicki. Ostatecznie ten zawodnik zostaje w Strzegowie, ale za partnera w ataku nie będzie miał Daniela Ziółkowskiego. Król strzelców A-klasy trenował przez parę dni w Mławiance, by ostatecznie wylądować we Wkrze Bieżuń. W jego ślady poszli inny dotychczasowi reprezentanci GKS-u, Kamil i Daniel Gatyńscy.

Sparingi potoczyły się różnie. Nasi gracze potrafili pokonać trzy zespoły z A-klasy, ale już w starciu z występującym na szczeblu okręgówki byli bezradni. Polegli aż 1:11, autorem honorowego trafienia okazał się Tomasz Dudziński.

Także wyniki meczów kontrolnych Wieczfnianki nie powalają na ziemię. Trener Paweł Taranowski dopiero poznaje zespół, choć takich zawodników, jak choćby Łukasza Palewskiego, Piotra Króla, Marcina Dziubińskiego, Marcina Harzyńskiego i Piotra Melchinkiewicza zna doskonale z pracy w Mławiance.

Przygotowania rozpoczęli od pokonania Tamki Dzierzgowo, poradzili sobie także z Iskrą Narzym. Jednak już w sobotnim pojedynku otrzymali srogą lekcję od Polonii Iłowo. Polegli 1:6, cztery bramki dla zwycięzców zdobył Mariusz Walczak (wcześniej napastnik Mławianki, a obecnie asystent Adama Fedoruka).

Trzy sparingi za zawodnikowi z Szydłowa. Po spadku z czwartej ligi będą musieli radzić sobie bez Łukasza Wodzyńskiego i Pawła Podlewskiego. Pierwszy zasilił szeregi Mławianki, natomiast drugi leczy kontuzję kolana. Do treningów za to powrócili Dawid Kowalski i Piotr Bartoszczyk.

Przygotowania podopieczni Włodzimierza Gorczycy rozpoczęli od rywalizacji z Iskrą Krasne. Po zaciętym meczu padł remis, w naszej ekipie na listę strzelców wpisał się Piotr Karpiński. Potem była wygrana 5:3 nad A-klasowym Mazowszem Jednorożec.  Bramki dla szydłowian zdobyli Piotr Tymoszczuk, Kowalski, Kamil Głowacki oraz dwukrotnie Kacper Małecki. Natomiast w sobotę 6 sierpnia szydłowianie zremisowali 3:3 z Tęczą Ojrzeń. Do bramki w naszej ekipie trafili Mateusz Kowalski, Małecki oraz Krzysztof Kłos z rzutu karnego.

Wszystkie zespoły z powiatu mławskiego zainaugurują rozgrywki ligowe w niedzielę 14 sierpnia. Wszystkie wcielą się w rolę gospodarzy – Korona zmierzy się z Sona Nowe Miasto (godz. 12), Strzegowo z KS CK Troszyn (godz. 16), a Wieczfnianka ze Żbikiem Nasielsk (godz. 17).

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz