Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława rekrutacja
Logo

Biesiada Kasztelańska 2016 w Mławie – fotorelacja


sliderNiemal do północy 7 sierpnia 2016 bawili się mławianie i goście na kończącym Biesiadę Kasztelańską koncercie zespołu Kombii. Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk – założyciele tej formacji to mławianie, więc ze sceny kilkukrotnie usłyszeliśmy o ich wspomnieniach i sentymencie do Mławy. Kombii zagrało dla mławian znane i popularne przeboje takie jak: „Black&White”, „Królowie życia”, „Nasze radez vous” czy „Pokolenie”. Warto tu przypomnieć, że obaj muzycy obchodzą w tym roku 40-lecie pracy artystycznej.

niedziele wolne od handlu zakaza handlu w niedziele kiedy nie zrobicie zakupów

Nie był to jedyny mławski akcent wśród zespołów koncertujących w tym roku w Mławie. Ze sceny bowiem zagrała dla nas grupa Babsztyl ze Zbigniewem Hofmanem, również pochodzącym z naszego miasta. Zbigniew Hofman przy okazji koncertu i odwiedzin w Mławie, pochwalił się pamiątką – portretem otrzymanym przy tej okazji od mławskiego malarza Zdzisława Kruszyńskiego. Grupa Babsztyl przypomniała swoje największe przeboje, między innymi „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”, „ Wypić wypijemy – jeszcze pożyjemy”, „W siną dal”, czy wykonywaną w gwarze warmińskiej „Stoji łoset kele drogi”.

Zanim jednak zagrała gwiazda wieczoru Mławianie również dobrze bawili się przy przebojach zespołu Classic, coverach grupy The Dox i żywiołowej muzyce zespołu Kordian.

Koncerty zespołów przeplatane były różnymi konkursami. Najśmielsi i najbardziej oklaskiwani tancerze mogli wygrać lodówkę pełną piwa, a amatorzy grillowania pod okiem warszawskiego restauratora Mateusza Gesslera powalczyć o tytuł Kasztelańskiego Mistrza Grillowania.

JK

« 1 z 6 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz