Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zespół Muzyczny AKTON wesela imprezy dancingi
Logo

Mława. Śmiertelny wypadek na ulicy Reymonta – aktualizacja


sliderPomimo prowadzonej reanimacji zmarła jedna z osób potrąconych dziś (4 sierpnia) przez osobowego Volkswagena Polo w pobliżu przejścia dla pieszych na ulicy Reymonta w Mławie.

Biuro architektoniczne KB Projekt

– Zgłoszenie o potrąceniu dwóch osób przez samochód osobowy otrzymaliśmy o godzinie 18:23. Zadysponowany na miejsce zastęp JRG Mława i OSP Szydłowo udzielił pierwszej pomocy obu poszkodowanym osobom. W przypadku jednej z nich prowadzona była resuscytacja krążeniowo oddechowa do czasu przyjazdu karetki. Po przyjeździe karetki strażacy pomagali w dalszym prowadzeniu resuscytacji. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon osoby poszkodowanej.  Obecna na miejscu zdarzenia policja ustala przyczyny wypadku – podaje oficer dyżurny PSP Mława.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w wypadku potrącony został mławski dziennikarz Tomasz Bielski, a zginęła jego żona.

Aktualizacja 05.08.2016

INFORMACJA PRASOWA KPP W MŁAWIE

Trwają czynności mławskiej policji i prokuratury w sprawie tragicznego wypadku, w którym zginęła 44-letnia kobieta, mieszkanka Mławy. Do zdarzenia doszło 04 sierpnia o godz. 18:05, na ul. Reymonta w Mławie.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca samochodem marki Volkswagenem Polo, 21-letnia mieszkanka pow. działdowskiego, jadąc ul. Reymonta w kierunku ul. Sienkiewicza, nie zachowała szczególnej ostrożności zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych. Nie ustąpiła pierwszeństwa znajdującym się na przejściu przechodniom i doprowadziła do ich potrącenia. Przybyli na miejsce policjanci podjęli resuscytację poszkodowanej do czasu przybycia karetki pogotowia. Pomimo wspólnych działań reanimacyjnych funkcjonariuszy policji i straży pożarnej w wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 44-letnia mieszkanka Mławy, natomiast 48-letni mławianin z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Mławie. Kierująca Volkswagen Polo, była trzeźwa. Policja i prokuratura ustalają szczegółowo przebieg  oraz wszelkie  przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Krzysztof Molenda Prokurator Rejonowy w Mławie potwierdza: we wczorajszym wypadku na ulicy Reymonta ranny został mławski dziennikarz Tomasz Bielski, a śmierć poniosła jego żona. Samochodem osobowym kierowała młoda osoba, była trzeźwa. Dziś postawione jej będą zarzuty z art. 177 par.2 KK  – informuje prokurator Molenda.

Art. 177. § 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

94 - liczba komentarzy w artykule "Mława. Śmiertelny wypadek na ulicy Reymonta – aktualizacja"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
dara
Gość

Piesi po prosu nie wchodzą na pasy tylko wtargają a to jest różnica. Samochód nie zatrzyma się w miejscu. W Mławie trzeba bardzo uważać aby nie potrącić pieszego na pasach.

...
Gość

Powiedział/a co wiedział/a, a że nic nie wiedział/a to g…no powiedział/a.
To co piszesz to żałosne pod tym artykułem, bo tu osoby piesze nie wtargnęły na jezdnie, to kierowca-kobieta wtargnęła na pasy.

czesiu
Gość

na pohybel rajdowczyni !!!!

Adam
Gość

Dodam sam jeżdżę zaladowanym busem zimową porą na pasy nie wiadomo skąd wszedł mi młody chłopak sluchajacy muzyki ledwo wychamowalem a on nawet tego nie zauważył jak by nigdy nic poszedł sobie dalej

...
Gość

Teraz spotkasz takich z telefonem co pokemonów szukają 🙂

gość
Gość

SŁUCHAWKI ! Ludzie słuchajcie ich w domu, a nie stwarzacie sami przez nie niebezpieczeństwo na drodze, za przeproszeniem idzie sobie taki człowiek jak ślimak przez jezdnie i kiwa głową na boki jak dureń nie zważając co dzieje się dookoła niego, a później jeśli już dojdzie co do czego to później wina kierowcy. Takie są niestety fakty. Oczywiście moja wypowiedź w minimalnym stopniu nawiązuje do tematu wypadku.

Adam
Gość

Jeżdżę codziennie koło hali zobaczcie co tu się dzieje jak kierowca się zatrzyma to stoi i stoi a ludzie cały czas wbiegaja na pasy albo kierowca się zatrzyma a starsza pani jednak rezygnuje z przejścia bo musi jeszcze trochę pogadać

Zosia
Gość

Tam jest rzeczywiscie tragedia, światła powinni zrobić chyba, bo nic innego tam sie nie da chyba wymyśleć.

Ela
Gość

Faktem jest ,że Mława to miasto nietypowe jeżeli chodzi o przechodzenie na pasach wchodzą na potęgę nie zdając sobie sprawy że jadąc nawet 50 km/h nie jesteś w stanie zahamować

Marek
Gość

To akurat prawda jest. Osobiście byłem świadkiem kiedy piesi potrafili wchodzić wprost pod nadjeżdżające auto. Pół biedy jak osobówka. Gorzej jak załadowany tir. Oczywiście nie wszyscy ale spora grupa ludzi tak niestety robi niezdając sobie sprawy że kilku a nawet kilkudziesięciotonowa maszyna może po prostu niezdazyć się zatrzymać. Ale też jest wina kierowców – nieraz po piętach potrafią przejechać. Jakiś czas temu był głośny przypadek kiedy to policjantka zjechała na sąsiedni pas i prosto na pieszego na pasach. Jak to wytłumaczyć? Tak czy inaczej wymagając kultury od innych trzeba wymagać także od siebie.

...
Gość

Tu masz rację, dodam jeszcze o trudnych warunkach zimowych, gdy jezdnia jest śliska, coś pada, a pieszy ze spuszczoną głową i kapturem na oczach wchodzi bez zastanowienia na pasy, a do przejścia zbliża się TIR – ot nasz pieszych rozum… PTASI.
Nie jestem kierowcą,, a jeśli już to tylko rowerzystą.
Odnośnie kierowców już się ukazała moja wypowiedź, a więc nie powtarzam się, powiem tylko, że kulturalnych kierowców jest dużo więcej niż kulturalnych pieszych.

Zosia
Gość

Jasne, a może wystarczy trochę kultury ze strony kierowców? Chcesz przejść na pasach to pol godz musisz stać, żeby jeden normalny człowiek się trafił i zatrzymał się

...
Gość

Nieprawda, wielu kierowców jest bardzo kulturalnych i już od dłuższego czasu nie zdarzyło mi się stać przy przejściu dla pieszych powyżej 5 minut, na ogół zatrzymują się jak się tylko pieszy zatrzyma przy pasach. Nie róbcie z kierowców takich drani, bo tacy nie są. Nie jestem młodą laską tylko starszą osobą, a więc mój urok nie działa na kierowców 😀
Zdarza się ktoś chamski od czasu do czasu, kiedyś jeden kierowca się zatrzymał, a facetka jadąca z naprzeciwka mnie opieprzyła – no bywa i tak, tylko jakim cudem ona zdobyła prawko to się zastanawiam do dziś.

Obserwatorka
Gość

Zgadzam się !

wpDiscuz