Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława rekrutacja
Logo

Mława. Uważaj, włamania w biały dzień!


włam (3)W poniedziałek 1 sierpnia, w ciągu dnia, doszło do dwóch włamań na terenie mławskich osiedli. Sprawcy w obu przypadkach dostali się  do  mieszkań, wyłamując wkładkę zamka w drzwiach wejściowych. Policja ostrzega przed złodziejami. Najskuteczniejszą metodą na złodzieja jest zaufana sąsiedzka pomoc.

Biuro architektoniczne KB Projekt

Do jednego z włamań doszło na osiedlu Sienkiewicza. Sprawcy weszli do bloku a następnie wyłamali wkładki zamków drzwi wejściowych do mieszkania. Ukradli biżuterię oraz zegarek na szkodę mieszkańca Mławy.

Drugiego włamania dokonano na ul. Radosnej w Mławie. Sprawcy działali w ten sam sposób. Weszli na klatkę schodową bloku  a następnie, pokonując zabezpieczenia drzwi, weszli do mieszkania. Ukradli przechowywane w domu pieniądze na szkodę mieszkanki Mławy.

Policja zabezpieczyła ślady, trwają czynności. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja  ostrzega – zanim dojdzie do włamania, złodziej zbiera informację na temat planowanych wyjazdów właścicieli mieszkania, ich planu dnia, godzin pracy. Przygotowując się do wyjazdu, pamiętajmy zatem, by nie ułatwiać życia złodziejowi, chociażby poprzez wpisy na facebooku pt. „jedziemy na weekend”, „pozdrowienia z gór – dobrze się bawimy” itp. – nigdy nie wiemy kto zainteresuje się taką wiadomością. Nie ma stuprocentowego zabezpieczenia przed złodziejem, ale przyda się zwykła ostrożność i czujne oko zaufanego sąsiada. Naszą czujność powinno wzbudzić pojawienie się obcej osoby na korytarzu. Wystarczy wyjść i zapytać, – „kogo pan/ pani szuka? „, „Kto pana wpuścił do bloku?”  . Nasza reakcja i zainteresowanie skutecznie spłoszy złodzieja, który może właśnie w tej chwili prowadził rozpoznanie terenu.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz