Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Samochód do zadań specjalnych odwiedził Strzegowo


slider-strzegowoZgodnie z obietnicą, mławscy policjanci, wyposażeni w samochód do zadań specjalnych- czyli ciekawych i pełnych humoru zajęć profilaktycznych dla dzieci, odwiedzili najmłodszych mieszkańców Strzegowa.

KSP Mława nabór

Dzieci dowiedziały się m.in. ile niebezpieczeństw czyha na przejściu dla pieszych i jak należy się zachować, by być bezpiecznym.
Uczyły się przepisów drogowych w specjalnie przygotowanym miasteczku ruchu drogowego.

Wcielając się w rolę pieszych i kierujących, poznawały najczęstsze błędy uczestników ruchu drogowego, które mogą prowadzić do wypadków. Dowiedziały się też, jak uniknąć niebezpieczeństwa i stosować zasady ruchu drogowego w praktyce.

Nauce przepisów towarzyszyło mnóstwo śmiechu i zabawy – co ułatwiło zapamiętywanie wszystkich przepisów.

Dzieci wzięły również udział w akcji „Odblask za rysunek”, przygotowując prace plastyczne, poświęcone bezpieczeństwu na drodze. W zamian za rysunki otrzymywały elementy odblaskowe.

Dla ochotników był także rowerowy tor przeszkód, na którym obowiązywała kamizelka odblaskowa i kask ochronny.
W zajęciach profilaktycznych, które zorganizowano 29 lipca, uczestniczyła grupa dzielnych przedszkolaków oraz starsze dzieci z GOK w Strzegowie.

Źródło: KPP Mława,asp. Anna Pawłowska KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz