Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Syreny w godzinę „W”


ratuszW poniedziałek 1 sierpnia 2016 r. o godzinie 17.00, w 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w Mławie zostaną włączone na 1 minutę syreny alarmowe.

KSP Mława nabór

Oddamy w ten sposób hołd bohaterskim żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego oraz poległym i zamordowanym podczas powstania mieszkańcom stolicy.

Na prośbę Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery syreny będą brzmiały przez minutę, wydając sygnał ciągły. – Dźwięk syren emitowany w rocznicę godziny „W” oraz zatrzymujący się w geście hołdu ludzie na ulicach polskich miast i wsi wpisują się na stałe w symbolikę obchodów rocznicowych Powstania Warszawskiego na terenie całego kraju – wskazuje Zdzisław Sipiera.

KN / UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz