Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
kupimy twoje auto
Logo

Raport z działań straży miejskiej


straz-miejskaPodczas sesji 26 lipca br.  burmistrz Sławomir Kowalewski przedstawił działania straży miejskiej w okresie sprawozdawczym.

W tym okresie straż miejska przyjęła 126 zgłoszeń od mieszkańców.

Z centrum monitoringu  miejskiego przekazano łącznie do policji i straży miejskiej  29 zgłoszeń o popełnionych wykroczeniach.  Do 8 przypadków ujawnionych wykroczeń wysłano  patrole działające w terenie.

Wspólnie z policją  straż miejska przeprowadziła 2 służby patrolowe.

Między innymi 5 razy strażnicy miejscy zabezpieczali przebieg uroczystości. Przeprowadzili 3 interwencje wobec osób nietrzeźwych przebywających w miejscach publicznych .

40 razy nadzorowali osoby skierowane do wykonywania prac porządkowych na terenie naszego miasta.

W okresie sprawozdawczym  przekazano do schroniska bądź lecznicy dla zwierząt 17 bezpańskich psów i 7 kotów.

Przeprowadzono 27 kontroli porządkowych  na posesjach. Osoby, które uczestniczą w tych kontrolach sprawdzają posiadanie faktur na wywóz nieczystości płynnych ze zbiorników bezodpływowych (wywóz szamba). Jak podkreślił burmistrz, każdy taki zbiornik powinien być bezodpływowy, to znaczy szczelny. Na 100 litrów pobranej i udokumentowanej przez wodomierz wody powinno być 95 litrów ścieków.  Regulamin uchwalony przez Radę Miasta Mława nakłada na mieszkańców obowiązek posiadania dokumentu czyli faktury za wywóz   ścieków.

W okresie sprawozdawczym  strażnicy miejscy odnotowali 236 wykroczeń.

RK

KOMENTARZE

5 - liczba komentarzy w artykule "Raport z działań straży miejskiej"

avatar
888

Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Adam
Gość
Adam
4 miesięcy 7 dni temu

Zauważmy ze straż miejska nie karze wyżej postawionych mlawian tylko szarych ludzi

Ktoś
Gość
Ktoś
4 miesięcy 7 dni temu

Straż Miejska to ukryte bezrobocie. Za nasze pieniądze ci panowie mają łatwą i przyjemną pracę bez żadnej odpowiedzialności, no ale burmistrz w tej materii raczej nie jest oryginalny i tak postępowy jak w sprawie PPP, ciekawe czemu?

Adam
Gość
Adam
4 miesięcy 7 dni temu

Na pewnej jedno kierunkowej ulicy kierowca ciężarówki cofal na światłach awaryjnych zęby wjechać na plac bo inaczej nie dało rady i oczywiście nasza wspaniała straż miejska się tym zainteresowała kierowca dostał mandat poprostu coś śmiesznego skoro nie mają powazniejszej pracy to po co ich trzymać

aaa
Gość
aaa
4 miesięcy 7 dni temu

Sam byłem świadkiem jak spisywał człowiek który pił piwo na ławce dosłownie bezdomnego z workim puszek byli gotowi złamać wszelkie przepisy drogowe bo myśleli ze z tym workiem im ucieknie

...
Gość
...
4 miesięcy 8 dni temu

To się panowie strażnicy natyrali – rozwiązać tę komórkę i to jak najszybciej, toż oni generują tylko koszty i zajmuj.ą miejsce… łaźni miejskiej.

wpDiscuz