Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
przychodnia alfamed
Logo

Nie wrzucajmy śmieci z posesji do ulicznych koszy


Apelujemy do mieszkańców Mławy i osób prowadzących w naszym mieście działalność gospodarczą, o niewyrzucanie do koszy stojących przy ulicach śmieci z własnych posesji.

Czasem niestety zdarza nam się obserwować na ulicach Mławy mało estetyczne widoki: kosze na śmieci wypchane po brzegi reklamówkami z odpadkami bądź też poustawiane przy pojemnikach pełne worki. Przykry dla oka widok to nie jest jedyna konsekwencja podrzucania do koszy śmieci z prywatnych posesji. Niemniej ważną jest duża niewygoda dla przechodniów, którzy chcieliby skorzystać z kosza zgodnie z jego przeznaczeniem, a nie mają po prostu gdzie wepchnąć opakowania po zjedzonych chipsach, butelki po wypitym napoju czy nawet małego papierka po cukierku. W tej sytuacji niektórzy szukają innego, „wolnego” kosza, inni zabierają opakowanie do domu, a jeszcze inni niestety upuszczają je na chodnik lub trawnik.

Przypominamy, że wyrzucanie śmieci z własnych posesji do koszy ustawionych wzdłuż ulic (jak również ustawianie przy tych pojemnikach worków z odpadkami) jest niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Właściciele posesji – w tym również zakładów produkcyjnych i usługowych oraz inni przedsiębiorcy – są zobowiązani do zawarcia umowy na odbiór odpadów z operatorem zajmującym się taką działalnością oraz rozliczania się z nim zgodnie z podpisanym dokumentem. Kosze uliczne mają służyć wyłącznie przechodniom.

Mława to nasz wspólny dom. Zadbajmy o to, aby było w nim czysto i estetycznie. Nasze postępowanie jest także świadectwem, jakie dajemy gościom odwiedzającym miasto.

Źródło: KN / UMM

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Nie wrzucajmy śmieci z posesji do ulicznych koszy"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
...
Gość
Panie burmistrzu Trzeba zacząć egzekwować najpierw opłaty za wywóz śmieci od mieszkańców, którzy ich nie wnoszą, a przecież śmieci produkują mimo, że „Novago” ich nie odbiera, bo nie płacą. Druga sprawa, co robi SM? czyż nie powinno być widać naszych strażników miejskich spacerujących po mieście? może od czasu do czasu spotkaliby takiego delikwenta, który podjeżdża wypasionym autem pod kosz na śmieci i zostawia pod nim swoje foliowe woreczki. Apele nic nie pomogą. Brudas zostanie brudasem jeśli nikt mu nie zwróci uwagi i nie ukarze za takie czyny. Robią to ciągle jedne i te same osoby. Czyż tak trudno jest np.… Czytaj więcej »
wpDiscuz