Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Skonieczek najlepszy w siłówce, Zakrzewski w freestyle


slider

KSP Mława nabór

Z okazji Dni Mławy rozegrano szereg imprez sportowych. Jedna z nich zadebiutowała oficjalnie w kalendarzu. Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano pierwsze w historii naszego miasta zmagania w street workout.

Nazwę tej dyscypliny tłumaczy się na język polski jako uliczny trening. To ćwiczenia polegające na wykorzystywaniu elementów zabudowy miejskiej. O tym, że jest to niezwykle popularny sport może świadczyć fakt, że od 2011 roku rozgrywane są regularnie mistrzostwa Świata.

Mławskim zawodom daleko jeszcze do prestiżu, ale z pewnością organizatorzy mogą być zadowoleni  z frekwencji. Do rywalizacji w dwóch konkurencjach, freestylu i siłówce, przystąpiło aż 13 zawodników. Niektórzy przybyli z daleka, jak choćby ze znajdujących się w województwie opolskim Zdzieszowic czy też z Białegostoku.

Jako pierwsi zmagania rozpoczęli specjaliści od freestylu. W paru minutowych pokazach swoje umiejętności pokazało dziewięciu sportowców. Dwóch z nich przepadło w eliminacyjnych, natomiast pozostali walczyli w tzw. pojedynkach. Ostatecznie główne trofeum zgarnął białostoczanin Mateusz Zakrzewski. Trzeci był jego krajan Dawid Zawadzki, natomiast na drugiej pozycji uplasował się mławianin Cezary Dymkowski.

Miejscowy zawodnik okazał się z kolei najlepszy w siłówce. Mateusz Skonieczek wykonał najwięcej powtórzeń ćwiczeń Muscle Ups, Pull Ups+20kg oraz Push Ups. Obok niego na podium znaleźli się jeszcze Krystian Nąć z Olsztyna oraz kolejny z naszych reprezentantów Konrad Wodowski.

RS

« 1 z 3 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz