Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

Chocholski mistrzem Mławy po raz dwunasty


Mistrzostwa Mławy 2016-2Na kortach w Mławie rozegrano mistrzostwa naszego miasta w tenisie. Do rywalizacji przystąpiło dwunastu zawodników. Wśród nich nie zabrakło przybyszy z takich ośrodków jak Działdowo i Gródek. Zwycięsko z rywalizacji wyszedł Wojciech Chocholski.

Na pomyłkę nie można było sobie pozwolić. Porażka oznaczała odpadnięcie z rywalizacji – każdy z pojedynków toczył się do wygrania dwóch setów przez jednego z zawodników. Tak było chociażby w półfinałowej konfrontacji Pawła Jóźwiaka i Chocholskiego. Młodość była po stronie Pawła, ale nie potrafiła zagrozić bardziej doświadczonemu rywalowi. W dwóch partiach zdołał ugrać zaledwie gema.

Emocji za to nie zabrakło w drugim półfinale. Ojciec Pawła, Marek rywalizował z działdowianinem Michałem Głogowskim. Dwa sety nie wyłoniły zwycięzcy. Rozstrzygniecie przyniósł dopiero tie-break, wygrany ostatecznie przez zawodnika z województwa warmińskiego-mazurskiego.

Sukces okupił jednak dużym ubytkiem sił. W drugim secie finałowego pojedynku nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki z rozpędzonym Chocholskim. Przegrał 1:6, a ponieważ okazał się gorszy także w pierwszej partii, mistrzem Mławy został miejscowy gracz. Warto dodać, że to już dwunasty tytuł dla Chocholskiego w historii tenisowych czempionatów w naszym mieście.

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz