Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Pędził ponad „setką” Kopernika. Pijani wjechali autem na peron


peron suzuki1Policjanci ruchu drogowego podsumowali działania, prowadzone podczas ostatniego weekendu na drogach całego pow. mławskiego. Efekt to ponad 630 kontroli stanu trzeźwości, 5 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących oraz  blisko 60 mandatów i 6 wniosków o ukaranie do sądu.  Policjanci zatrzymali także pirata drogowego –  mężczyzna jechał ul. Kopernika w Mławie z prędkością ponad 100 km/h.

Nietrzeźwi rekordziści zostali zatrzymani 3 lipca o godz. 1:21 na… peronie dworca PKP Mława Miasto. Policję zaalarmowała anonimowa osoba. Jak wynika z ustaleń, nietrzeźwy kierujący, wjechał samochodem marki Suzuki Swift na peron dworca Mława Miasto, zjeżdżając kołami prawego boku pojazdu poza peron, nad torowiskiem. Interweniujący patrol zatrzymał w pobliżu auta dwie osoby, Mirosława P. lat 44, zam. pow. mławski oraz Krzysztofa B. lat 41, zam. Mława. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi, Mirosław P. miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, natomiast Krzysztof B. – ponad 3 promile alkoholu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, tej nocy  kierowali pojazdem, zmieniając się za kierownicą. Obaj są podejrzewani o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Trwają czynności policji.

W sobotę, 2 lipca o godz. 11:40, interweniujący patrol policji zatrzymał nietrzeźwego 16 – latka, który kierował samochodem marki Skoda Felicja. Do zdarzenia doszło w Konopkach. Jadący bez uprawnień, nieletni kierowca, mieszkaniec pow. makowskiego, miał w organizmie ponad 0,80 promila alkoholu. Przewoził trzeźwego, 40- letniego  właściciela auta. Pasażer, za udostępnienie auta osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania, został ukarany mandatem w wysokości 300 zł. Sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego.

W piątek, przed południem, na drodze relacji Turza Mała – Krępa, patrol policji zatrzymał nietrzeźwego kierującego seatem cordobą , który zatrzymał się na jezdni  i zasnął za kierownicą. Jego auto zepchnęli na pobocze przypadkowi świadkowie i wezwali policję. Walenty G. lat 57, mieszkaniec   pow. mławskiego miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

W sobotę wieczorem, o godz. 20:40 w Radzanowie, patrol zatrzymał kierującego samochodem marki Opel Vectra. Rafał W. lat 27, mieszkaniec pow. mławskiego miał w  organizmie  blisko 2 promile alkoholu.

W sobotę, 2 lipca, o godz. 10:25, patrol ruchu drogowego zatrzymał 23- letniego  pirata drogowego, mieszkańca Mławy. Młody kierowca samochodu marki Honda,  jechał ul. Kopernika w Mławie z prędkością ponad 100 km/h.  Brawurowa jazda zakończyła się dla niego mandatem w wysokości 600 złotych oraz utratą prawa jazdy.

źródło: KPP Mława

peron suzuki 2

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl