Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zawkrze zarządzenie wspólnotami
Logo

Proboszcz parafii w Szreńsku odwołany z funkcji z zakazem kontaktów z osobami niepełnoletnimi


szrenskKilka dni temu w nagłym trybie został odwołany z funkcji proboszcz parafii św. Wojciecha w Szreńsku. Powody jego odwołania wyjaśnia specjalny komunikat rzecznika prasowego Płockiej Kurii, z którego wynika, że ksiądz przyznał się do popełnienia czynów niemoralnych z osobą niepełnoletnią. Poniżej publikujemy treść komunikatu.

Komunikat prasowy dotyczący odwołania proboszcza parafii Szreńsk

W dniu 21 czerwca 2016 r. Biskup Płocki odwołał z urzędu dotychczasowego proboszcza parafii Szreńsk i zawiesił go we wszystkich funkcjach duszpasterskich. Zgłosił się on sam do biskupa i przyznał się do czynów niemoralnych z osoba niepełnoletnią.

W konsekwencji duchowny ten został zobowiązany do niezwłocznego opuszczenia parafii oraz otrzymał zakaz kontaktów z osobami niepełnoletnimi. Skierowany został do miejsca odosobnienia.

Biskup niezwłocznie spotkał się z rodzicami i ich dzieckiem. W trakcie rozmowy zostali oni przeproszeni za doznaną krzywdę. Otrzymali zapewnienie o pełnej współpracy w rozwiązaniu tej bolesnej sprawy. Rodzina przyjęła zaproponowaną pomoc prawną i psychologiczną. W trakcie rozmowy rodzice zdecydowali, że kierują sprawę do prokuratury. Tym samym zawieszona została procedura kościelna.

Wyrażamy głęboki żal z powodu zaistniałego zgorszenia i wyrządzone zło. Otaczamy modlitwą wiernych parafii Szreńsk i wszystkich, których ta sprawa dotknęła.

Płock, dnia 25 czerwca 2016 r.

 

Dr Elżbieta Grzybowska

Rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej Płockiej

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

30 - liczba komentarzy w artykule "Proboszcz parafii w Szreńsku odwołany z funkcji z zakazem kontaktów z osobami niepełnoletnimi"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
parafianin
Gość
To dramat i dla Księdza i dla Nieletniej, dla najbliższych z obu stron. Fakt, takie wiadomości oburzają i trudno zrozumieć to, jak mogło do tego dojść. Prawdę znają Oni i Pan Bóg. Kara za takie czyny jest oczywista i bezsporna !!! Dobrze jest że Ksiądz się przyznał. Modlę się i wierzę, że sprawa będzie dokładnie zbadana i oceniona. My szybko oceniamy. Wiemy najlepiej jak jest…Przypomina mi się tutaj spotkanie Jezusa z tłumem, który chciał ukamienować „jawnogrzesznicę” i słowa: ” Kto pierwszy jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem…” Nie popieram tego co się stało, Zło jest złem. Potępiajmy grzech, mimo… Czytaj więcej »
oleg
Gość

daj sobie spokój, naprawdę.na pewno to dramat dla dziewczyny i rodziny, pozostałe to domysły. nawet to, że ksiądz się przyznał to tylko domysł. a jawnogrzesznica nie grzeszyła z dziećmi. nie czytałem na tym forum jakiś wyjątkowo drastycznych ocen P.B, ale nie oczekuj, że ktoś przytuli go i pogłaszcze po główce. chyba takie komentarze jak twój wywołują efekt przeciwny od zamierzonego

Parafianka
Gość

Był wielkim hipokrytą. Przestańcie go usprawiedliwiać, otumaniał Was w Tym Domowym Kościele i czuliście się ponad innymi. Dla większości parafian nie jesteście żadnymi wzorcami, jak próbował wmawiać były proboszcz. Potrzebował was tylko dla kasy.

parafianka
Gość

No i dobrze że emocje opadają. Zaczekajmy na fakty. Całe mnóstwo domysłów. To była osoba niepełnoletnia (komunikat Kurii), czy dziecko (informacja portalu)? Ksiądz zrobił źle, będzie za to ukarany, a mam nadzieję że jest bardziej świadomy popełnionego grzechu niż niejedna osoba spośród nas.

wml
Gość

Domysły? A czyja to wina? Może zamiast kurii sam sprawca powinien powiedzieć co ma do powiedzenia ? Może wtedy ludzie wiedzieliby chociaż czy tego czynu żałuje. Poza tym może uważniej czytaj słowo pisane. czepiasz się portalu a o co? Obu określeń „dziecko” i „niepełnoletnia” używa komunikat kurii. To może niech napiszą go trochę jaśniej? mniej będzie wtedy domysłów.

KIBOL
Gość

PRZEGRALIŚMY !!! WYGRAĆ NIE MOGLIŚMY !!!

aga
Gość

cudowny kapłan i człowiek, każdy błądzi w jakiś sposób

kasia
Gość

A jak pobłądzi na Twoim dziecku to też będzie cudowny ?

Marek
Gość

Masz absolutną rację. Biedaczek nie wiedział co robi i to go usprawiedliwia.

Piter
Gość

Zafundowac mu wakacje z dziecmi. niech odpocznie od nagonki gorszego sortu 🙂

Toten
Gość

Dotychczas Wielce Szanowny Ksiądz Proboszcz, obecnie anonim, a po postawieniu zarzutów P.B.

wpDiscuz