Szkolenia Oskar Mława
kupimy twoje auto

Od dziesiątki po półmaraton. Biegacze walczyli w Gdyni i Unisławiu

NosarzewskiSezon biegowy w pełni, dlatego nasi reprezentanci nie próżnują. Konrad Nosarzewski walczył w Gdyni, natomiast Henryk Kuciejczyk pokazał się z dobrej strony w Unisławiu. Obaj uplasowali się w pierwszej dziesiątce rywalizacji.

Nosarzewski zameldował się na starcie nocnego biegu świętojańskiego. Rozegrany na dystansie 10 kilometrów przyciągnął na start ponad 5000 amatorów biegania. Nie tylko z terenu naszego kraju, w Trójmieście rywalizowali przybysze z Kenii, Maroka, Czech i Ukrainy.

Ostatecznie zwyciężył Polak, Tomasz Grycko. W tym doborowym towarzystwie nasz zawodnik spisał się wybornie. Z czasem trzydzieści dwie minuty i czterdzieści cztery sekundy uplasował się na dziewiątym miejscu. W kategorii wiekowej M20 był czwarty.

Z kolei mieszkający na co dzień w Szydłowie Kuciejczyk stawił się w Unisławiu na starcie półmaratonu. Mimo trudnych warunków atmosferycznym (temperatura 33 stopni) na trasę o długości 21 kilometrów ruszyło 222 zawodników. Zwyciężył Kamil Nartowski z Torunia, który na dotarcie do mety potrzebował zaledwie siedemdziesiąt sześć minut.

Nasz reprezentant zakończył zmagania na dziesiątym miejscu (stracił do zwycięzcy trzynaście minut). W swojej grupie wiekowej M50 okazał się najlepszy, wyprzedzając po zaciętej walce pięciu rywali.