Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława rekrutacja
Logo

Nawałnice nad powiatem mławskim


Plebiscyt Najlepszy Radny Miasta Mlawa biezacej kadencji Radni Mlawa glosowanie

Ponad 22 zdarzenia odnotowali mławscy strażacy w związku z nawałnicą jaka przeszła wczoraj (26 czerwca) nad powiatem mławskim. Silny wiatr i intensywne opady powodowały zalania ulic i piwnic domów, a złamane konary i przewrócone drzewa tarasowały jezdnie. Silny wiatr spowodował też uszkodzenie dachu stodoły w Strzegowie.  Największa liczba takich zdarzeń miała miejsce w gminach Strzegowo i Lipowiec Kościelny.

– Strażacy usuwali połamane konary i wywrócone drzewa w miejscowości Strzegowo między innymi na ulicach Słowackiego, Roli-Żymierskiego, Świętej Anny, ale także  w Unierzyżu, Mdzewie, Grabienicach, Konotopie,Turzy Wielkiej, Miączynie Małym, Szreńsku, Kowalewie, w Mławie na ulicy Płockiej. Wiatr spowodował częściowe zerwanie dachu na stodole przy ulicy Św. Anny w Strzegowie. Zalania piwnic domów i budynków gospodarczych wystąpiły w Strzegowie na ulicach Targowej, Słowackiego i Sportowej.Kilkukrotnie strażacy pompowali wodę z zalanych piwnic w Lipowcu Kościelnym, a także w Pawłowie i Dzierzgowie – podaje Marek Augustynowicz rzecznik prasowy PSP Mława.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz