Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Policja i saperzy na ulicy Padlewskiego


slider kom2Przed jedną z posesji na ulicy Padlewskiego pojawili się mławscy policjanci z wydziału kryminalnego, a następnie saperzy z jednostki wojskowej w Nowym Dworze Mazowieckim.Ich pojawienie się, a następnie podjęte przez nich działania wzbudziły  zainteresowanie u przechodzących  lub przejeżdżających ulicą Padlewskiego w ubiegły czwartek (16 czerwca) po południu.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Wśród mieszkańców szybko pojawiła się wersja o ładunku wybuchowym podłożonym w mieszczącym się tam punkcie gastronomicznym. Dla czytelników Codziennika sprawę wyjaśnia zastępca komendanta powiatowego Policji w Mławie nadkom. Krzysztof Hincman.

– Funkcjonariusze policji w trakcie interwencji w dniu 13 czerwca zabezpieczyli w jednym z mieszkań na ulicy Padlewskiego 4 szt. amunicji sportowej o kalibrze 22. Powtórnie policjanci weszli do tego samego mieszkania  16 czerwca, gdzie ponownie ujawniono 5 szt. amunicji kal. 22. W toku dalszych działań na terenie posesji odnaleziono 30 szt. łusek od pocisków artyleryjskich kal. 105 mm z okresu drugiej wojny światowej. W związku z tym został wezwany patrol rozpoznania minersko – pirotechnicznego z jednostki wojskowej w Nowym Dworze Mazowieckim.  Saperzy przeszukali teren, zabezpieczyli znalezione łuski i wywieźli  je.  W zaistniałej sytuacji prowadzone są dwa postępowania. W związku z tymi sprawami przesłuchana została jedna osoba w charakterze świadka. Na tym etapie nie postawiono nikomu zarzutów, trwają dalsze czynności policji – informuje nadkom. Hincman.

JK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500