Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Uczniowie I LO gośćmi bawarskiego Hersbruck


Plebiscyt Najlepszy Radny Miasta Mlawa biezacej kadencji Radni Mlawa glosowanie

sliderOd 10 do 16 czerwca br. grupa licealistów z I LO w Mławie na zaproszenie Paul-Pfinzing-Gymnasium  przebywała w Hersbruck (Bawaria). Ta wizyta to efekt nawiązanej w tym roku szkolnym współpracy z bawarską placówką w ramach projektu wymiany młodzieży polsko – niemieckiej.

Pod opieką nauczycielek języka niemieckiego Małgorzaty Bielskiej i Edyty Dobiesz-Jąderko uczniowie pracowali nad projektem „Schönheit und Geschichte meiner Region” (Piękno i historia mojego regionu).

– Uczestniczyliśmy w warsztatach prowadzonych przez Dr M.Rittnera poświęconych historii i roli narodowego socjalizmu. Zwiedzaliśmy miejsce pamięci  związane z obozem koncentracyjnym Hersbruck, a także Norymbergę i Monachium. Poznaliśmy burmistrza Hersbruck. Był też czas na bliższe poznanie się z gospodarzami – szczególnie podczas przygotowanego przez rodziców młodzieży niemieckiej u których mieszkaliśmy  „wieczoru polsko – niemieckiego” – opowiadają opiekunki grupy.

 – Mamy nadzieję na owocną i długotrwałą współpracę pomiędzy naszymi szkołami, na budowanie przyjaźni polsko-niemieckiej, która pozwoli naszym uczniom zmierzyć się ze wspólną, trudna historią, nawiązać osobiste kontakty oraz doskonalić umiejętności językowe – dodają.  Jeszcze w tym roku jesienią młodzież niemiecka wraz z opiekunami P. Barbarą Raub i P. Christianem Weiß odwiedzą w ramach rewizyty Mławę.  Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie oraz Rady Rodziców przy I LO w Mławie.

źródło i foto: I LO w Mławie

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz