Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Sławomir Kowalewski kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Żak jeszcze wierzy, strzegowianom potrzebny remis


Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Jeśli w ostatniej kolejce Żak Szreńsk wygra z Wkrą Żuromin, a Sona Nowe Nowe Miasto w dwumeczu barażowy z Unią Warszawa, beniaminek pozostanie w okręgówce na kolejny sezon. W innym przypadku podopieczni Marka Dobrowolskiego wrócą tam, gdzie występowali, czyli do A-klasy.

W przedostatniej serii spotkań rywalizowali ze swoim ewentualnym „ratownikiem”. Szreńszczanie okazali się jedynie tłem dla zespołu z Nowego Miasta – jedynym pocieszeniem dla trenera Żaka może być fakt, że obyło się bez kontuzji. Polegli aż 0:5, katem ekipy z powiatu mławskiego okazał się Michał Ernest. W ciągu kilkunastu minut napastnik gospodarzy skompletował hattricka, pozostałe gole strzelili Bartosz Kaczor i Karol Drążek.

Wysoką porażkę zanotowała także Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna. Na swoim boisku poległa aż 4:0 ze Żbikiem Nasielsk. Jedynym godnym uwagi – w tym kontekście – faktem jest debiut w naszej drużynie Bartosza Półkoszka, obrońcy urodzonego w 2000 roku.

Za to powody do zadowolenia mają piłkarze ze Strzegowa. Za sprawą kolejnego zwycięstwa mają na finiszu rozgrywek komfortową sytuację. W ostatnim meczu sezonu muszą wywalczyć tylko punkt, a będą świętować awans na wyższy poziom rozgrywkowy. Stało się to możliwe dzięki efektownemu zwycięstwa GKS-u w Myszyńcu. Bohaterem naszego zespołu okazał się Daniel Ziółkowski.  W krótkim odstępie czasu skompletował hattricka – w sumie zdobył już w sezonie 25 bramek.

Ostatnia kolejka w lidze okręgowej zostanie rozegrana w środę 15 czerwca. Żak zmierzy się na własnym boisku z Wkrą Żuromin, natomiast Wieczfnianka powalczy na wyjeździe z Iskrą Krasne. Cztery dni później odbędzie się ostatnia seria w A-klasie. W niedzielę 19 czerwca strzegowianie powalczą z Kryształem Glinojeck – ten, kto zwycięży, będzie świętować awans do ligi okręgowej.

Liga okręgowa

Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna – Żbik Nasielsk 0:4
Sona Nowe Miasto – Żak Szreńsk 5:0

 XXIX kolejka (11-12 czerwca): Boruta – Żuromin 0:0, Sona – Żak 5:0, Wieczfnianka – Żbik 0:4, Nadnarwianka – Iskra 5:3, PAF – Korona 1:2, Ojrzeń – Sochocin 1:0, Troszyn – Makowianka 0:1, Pełta – Łyse 0:9

tab1

A-klasa

 Bartnik Myszyniec – GKS Strzegowo 1:3

 XXV kolejka (11-12 czerwca): Bartnik – Strzegowo 1:3, Wąsewo – Kurpik 4:3, Orzeł – Korona 4:2, Krasnosielc – Orzyc 2:3, Jutrzenka – Gryf 1:2, Rzekunianka – Mazowsze 3:1, Kryształ – Gladiator 6:0

 tab2

RS

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
KIBOLLINIO

POLSKA GOLA COCA COLA !!! TAKA JEST KIBOLI WOLA !!!