Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Podczas weekendowej akcji „Alkohol i narkotyki” policja zatrzymała dwóch nietrzeźwych kierowców


slider prawo jazdyW ramach zapowiadanych na weekend wzmożonych działań prewencyjnych policjanci skontrolowali stan trzeźwości 1275 kierujących, w trzech przypadkach zbadali obecność narkotyków w organizmie.  

KSP Mława nabór

12 czerwca o godz. 15.40, na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Żurominek, w ramach akcji „Stop -Trzeźwość”, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Opel Astra. 46- letni Jacek Z., mieszkaniec Mławy, miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu.

Tego samego dnia, do mławskiego aresztu trafił nietrzeźwy sprawca zdarzenia drogowego, do którego doszło o godz. 10:00 w miejscowości Cegielnia Lewicka. Zatrzymany Jarosław M. lat 20, mieszkaniec Mławy, kierujący samochodem marki Skoda Fabia, mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Nawet najbardziej nasilone kontrole, nie zastąpią ostrożności oraz zdrowego rozsądku na drodze, dlatego policja apeluje o przekazywanie informacji dotyczących nietrzeźwych kierujących. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer 997 i przekazać informację – chociażby anonimowo.

Podczas weekendu policjanci sprawdzali nie tylko trzeźwość kierujących ale także m.in.  prędkość jazdy, warunki przewozu pasażerów oraz stan techniczny pojazdów. Policjanci zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych pojazdów, ukarali mandatami 24 kierujących – głównymi przewinieniami była nadmierna prędkość, nieużywanie pasów bezpieczeństwa oraz wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym.

źródło: KPP Mława

oprac. JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz