Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Mława. Potrącony sześcioletni rowerzysta


18 Stycznia 1Mławska policja ustala przebieg i przyczyny zdarzenia drogowego, w którym ranny został jadący rowerem 6- letni chłopiec. Do wypadku doszło w sobotę, 11 czerwca  na ul. 18 Stycznia w Mławie. Policja apeluje do rodziców o wzmożenie kontroli nad dziećmi.

KSP Mława nabór

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki Skoda Octavia, 24- letni mieszkaniec Mławy, wjeżdżając z drogi na parking, znajdujący się na tyłach bloku, potrącił jeżdżące na rowerze dziecko. 6- letni chłopczyk jeździł po drodze, w pobliżu bloku  bez nadzoru rodziców. Chłopiec, z urazem głowy, zostało przewiezione do szpitala w Ciechanowie. Kierowca skody był trzeźwy. Trwają czynności policji.

Policja apeluje do rodziców o wzmożenie opieki nad dziećmi. Zgodnie z przepisami, dziecko do lat 7 nie może samo korzystać z drogi publicznej – powinno pozostawać pod opieką osoby dorosłej, a jeśli porusza się – jako pieszy, musi znajdować się pod opieką osoby, która ukończyła co najmniej 10 lat.  Przepis ten dotyczy strefy zamieszkania. Wybierając miejsce do zabaw dla dziecka lub jazdy na rowerze, należy pamiętać, by były to miejsca bezpieczne, oddalone od drogi, po której poruszają się pojazdy lub odgrodzone, tak by dziecko nie mogło wyjechać na drogę.

źródło i foto: KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz