Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Będą dodatkowe postoje pociągów w Mławie


dworzec pkp (4)Po interwencjach burmistrza Mławy Sławomira Kowalewskiego, Rady Miasta Mława, Rady Powiatu Mławskiego oraz Starosty Mławskiego, udało się wywalczyć dodatkowe postoje w Mławie pociągów kursujących między Warszawą a Olsztynem oraz między stolicą a Gdynią. Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał od 12 czerwca.

KSP Mława nabór

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w lutym poinformowało burmistrza, że wystąpiło do PKP Intercity S.A. o analizę możliwości zatrzymywania się czterech pociągów na stacji Mława. „W wyniku uzgodnień z przewoźnikiem ustalono, iż w ramach prac nad korektą rozkładu jazdy 2015/2016, która wejdzie w życie 12 czerwca 2016 r., PKP Intercity S.A. złoży wniosek do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. o wprowadzenie dodatkowych postojów w Mławie” – czytamy w piśmie sygnowanym przez podsekretarza stanu w resorcie infrastruktury Piotra Stommę.

Działania te zakończyły się sukcesem. Od 12 czerwca będą obowiązywać dodatkowe postoje na stacji Mława pociągów:

– nr 1521, relacji Warszawa Zachodnia – Olsztyn Główny,

– nr 5120, relacji Olsztyn Główny – Warszawa Zachodnia,

– nr 15101, relacji Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna,

– nr 51100, relacji Gdynia Główna – Warszawa Zachodnia.

Godziny odjazdów pociągów PKP można sprawdzić tutaj: http://rozklad-pkp.pl/. Wystarczy tylko wpisać miejscowości początkową i docelową oraz interesujący nas termin podróży.

Źródło: UM Mława oprac. RK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz