Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
szkolenia kursy Mława egzamin państwowy na miescu blisko solidnie koparki koparko-ładowarki ładowarki walec drogowy

XII KAMPANIA BIAŁYCH SERC – EUROPEJSKĄ KAMPANIĄ SOLIDARNEGO PROTESTU PRZECIWKO NARKOTYKOM


plakatXIIkbsXII KAMPANIA BIAŁYCH SERC -JUŻ EUROPEJSKĄ KAMPANIĄ SOLIDARNEGO PROTESTU PRZECIWKO NARKOTYKOM!

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Od 2 do 5 czerwca 2016 r. w Warszawie trwał X Kongres Polki International – Międzynarodowej Asocjacji Polskich Kobiet istniejącej od 2000 roku. Zarejestrowana w Szwecji organizacja jest instytucją charytatywną stawiającą przed sobą cele jakim jest między innymi niesienie pomocy w krytycznych sytuacjach, promowanie przedsiębiorczości wśród polskich i polskojęzycznych kobiet, pomaganie dzieciom niepełnosprawnym, propagowanie sportu i idei olimpijskich, współpraca z młodzieżą i organizacjami społecznymi. Założycielką i Prezesem Polka International jest Elizabeth Blania-Kacprzyk mieszkająca w Malmo współzałożycielka między innymi Polskiego Klubu Olimpijskiego w Szwecji.

Na zaproszenie Polka International w dniu 3 czerwca 2016 r. przyjechali do Warszawy przedstawiciele Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie oraz Grupy Zalewski Patrol – głównego organizatora Kampanii Białych Serc – ogólnopolskiego solidarnego protestu przeciwko narkotykom, który już w październiku będzie miał swoją dwunastą odsłonę.
Celem spotkania w Warszawie było promowanie i koordynowanie solidarnego protestu przeciwko narkotykom także w Europie co pozwoli na wzmocnienie działań profilaktycznych w ramach zbliżającej się Kampanii Białych Serc także poza terenem Polski. Ubiegłoroczna Kampania Białych Serc już przekroczyła granicę kraju i dotarła z białymi sercami do Doniecka, Włoch i Szwecji. Warszawskie spotkanie z przedstawicielkami oddziałów Polka International pozwoli na jeszcze większą obecność w wielu państwach europejskich. W październiku 2015 r. pomysłodawca Kampanii Białych Serc Mariusz Zalewski podpisał nominację na Koordynatora Kampanii Białych Serc of Europe, którą otrzymała prezes Polka International pani Elizabeth Blania-Kacprzyk. Spotkanie w stolicy zacieśnia współpracę między organizacjami, która trwa już od dawna,a także stała się okazją do spotkania z ciekawymi gośćmi między innymi panią Bożeną Łojką -Fundacja Zerwane Więzi, panią Marią Ciechanowicz-Sulima -poetką z Grodna,która wręczyła z dedykacją tomik „Poezje” oraz panią Jolantą Horodecką-Wieczorek pisarką bajek dla dzieci, która także przekazała bajki swojego autorstwa dla dzieci będących pod opieką Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie. Pani Jolanta Horodecka-Wieczorek także patronuje każdej edycji Kampanii Białych Serc oraz od niedawna„Wojownikom Szkoły Ulicy Grupy Zalewskiego”.

XII Kampania Białych Serc rozpocznie się 12 października i potrwa do 23 października 2016 r. W tym roku odbywać się będzie pod hasłem „W SIECI UZALEŻNIEŃ”.

Źródło i zdjęcia: Grupa Zalewski Patrol

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500