wynajmę lokal w centrum mławy
Pumpjack Party Game Google Play

Twierdza Mława zdobyta, awans trzeba odłożyć

Reprezentanci KS Łomianki odczarowali mławski stadion. Wczoraj pokonali Mławiankę 2:0, dla której była to pierwsza porażka w sezonie na własnym boisku. Strata trzech punktów na finiszu rozgrywek oznacza, że nasi gracze na dobre pożegnali się z marzeniami o awansie do trzeciej ligi.

Po wygranej lidera w Ciechanowie, podopieczni Tomasza Aziewicza zostali postawieni pod murem. Nie mogli sobie pozwolić na wpadkę, co niezbyt dobrze wpłynęło na psychikę graczy. Niektórzy nie potrafili poradzić sobie z ogromnym ciśnieniem.

Pierwsza połowa nie zapowiadała jeszcze katastrofy. Goście nie kwapili się do ataków, natomiast nasi zawodnicy stworzyli sobie trzy okazje strzeleckie. Niestety Daniel Orzechowski strzelił głową tuż obok słupka po dośrodkowaniu Krzysztofa Dąbkowskiego. Marcin Tomczak strzelił nożycami z paru metrów. Piłka minęła bramkarza goście, ale zatrzymał ją stojący na linii bramkowej obrońca. Natomiast Jakub Wróblewski uderzył mocno, ale wprost w ręce Pawła Wysockiego.

W 59. minucie rozpoczął się dramat mławian. Maciej Komorowski przegrał pojedynek przed polem karnym. Skorzystał z tego Konrad Izdebski. Wpadł z piłką w pole karnym, po czym uderzył precyzyjnie w długi róg.

Mateusz Leśniewski skapitulował, na dodatek parę chwil później bramkarz zderzył się z Denisem Kotulą. Nie wrócił już między słupki. Na szczęście wizyta w szpitalu niczego groźnego nie wykazała. Zmiennik Mateusza Michał Chmielewski (debiut w czwartej lidze) nie zdołał zachować czystego konta. W 83. minucie skapitulował po strzale Mateusza Kowalskiego.

Mławianka kończyła mecz w niekompletnym składzie.  Po faulu Krzysztofa Dąbkowskiego na jednym z rywali, na boisku doszło do przepychanki. Całe zdarzenie skończyło się dwiema żółtymi kartkami dla zawodników z Łomianek oraz czerwoną dla Marcina Tomczaka (uderzył jednego z przeciwników).

Drugi z naszych zespołów – Korona – otrzymał punkty za darmo. W weekend miał rywalizować z Błękitnymi Gąbin, ale  drużyna z okręgu płockiego wycofała się z rozgrywek w przerwie zimowej.

W 33. kolejce oba nasze zespoły rozegrają pojedynki na wyjeździe. Korona zmierzy się z Ożarowianką, natomiast Mławianka z rezerwami płockiej Wisły.

MKS Mławianka Mława  – KS Łomianki 0:2 (0:0)

Mława: Leśniewski (68. Chmielewski) – Drzewiecki, E. Brzozowski, Komorowski, Dąbkowski, Masiak, Alancewicz (76. Więckiewicz), Wróblewski, Tomczak, Orzechowski (58. Sawicki), Podliński

XXXII kolejka (4-5 czerwca): Ciechanów – Przasnysz 1:2, Naprzód – Czarni 2:1, Mławianka – Łomianki, Mazur – Wisła II 1:1, Huragan – Bug 1:0, Korona – Błękitni 3:0 – walkower, Bzura – Ożarowianka 1:1, Wkra – Ostrovia 3:1, Mazovia – pauza