Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Czy wiecie gdzie jest ulica Bezpańska w Mławie?


sliderSpokojnie można by ją nazwać ulicą Bezpańską. Trawa pomiędzy chodnikiem a jezdnią sięga tam „po pas”. Taki obrazek oglądają już dłuższy czas mławianie.

KSP Mława nabór

Przy czym określenie „po pas” nie jest precyzyjne. Po pas sięgnie dorosłemu człowiekowi średniego wzrostu. Małe dziecko z łatwością się w niej skryje, nawet nie kucając. Powiecie, że to pewnie gdzieś w okolicy zapomnianej przez … napiszmy ludzi, żeby Boga nie mieszać do prostych spraw , które odpowiednie służby dawno powinny już załatwić. I tu zdziwienie. To nie peryferie, ale jedna z głównych ulic Mławy – ulica Franciszka Żwirki.

Taki preriowy krajobraz ciągnie się po obu stronach jezdni od skrzyżowania z ulicą Lelewela  do ulicy Sądowej z różnym natężeniem zjawiska. Są bowiem miejsca, gdzie chyba sami mieszkańcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zajęli się wybujałą trawą. Wyrośnięta trawa pozwoliła jednak zaobserwować ciekawe zjawisko występujące dokładnie przy trzech drzewach w pasie zieleni. Otóż wokół tych drzew jest krąg zżółkłej, zwiędłej, jakby wypalonej trawy. Tylko przy tych trzech drzewach. Obrazują to dokładnie fotografie. Ciekawe komu uda się ustalić przyczynę tej ciekawostki?

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

18 - liczba komentarzy w artykule "Czy wiecie gdzie jest ulica Bezpańska w Mławie?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
malwersant
Gość

Nie ma i nie będzie już wiecej pieniędzy na odśnieżanie.

XY
Gość

Ta ciekawostka wygląda na celowe działanie. Komuś te drzewa przeszkadzają?

xyz
Gość

Zapytaj się tych drzew.

Bystry
Gość

Z pytaniami trzeba się pośpieszyć bo wygląda na to, że te drzewa długo już niepożyją

dociekliwy
Gość

Burmistrz jest teraz zajęty laniem asfaltu pod ratuszem!

xD
Gość

Czy na pewno laniem… hm… asfaltu?

krak
Gość

To eksperyment w ramach rewitalizacji Mławy.

UM
Gość

Piłsudskiego taka sama sytuacja. Zwirki jest wojewódzka ale porządek na niej nalezy do władz miasta. Mozna wiedzy zasięgnąć w Ratuszu

wpDiscuz