Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
kursy koparki koparkoladowarki oskar
Logo

Intelligere Omnia – o Tadeuszu Wacławie Korzybskim


slider29 maja w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Mławie Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej zaprezentowało książkę poświęconą osobie prof. Tadeusza Wacława Korzybskiego zatytułowaną „Intelligere Omnia”.

Jest to praca zbiorowa pod redakcją: Ewy Katarzyny Luks, Barbary Zaborowskiej, Doroty Klimek, Beaty Magdalińskiej, Włodzimierza Luksa. Na niespełna 90 stronach zaprezentowane zostały materiały zebrane z Polskiej Akademii Nauk Instytutu Biochemii, oraz pochodzące ze źródeł prywatnych. Gościem spotkania była Blanka Wyszyńska – Walczak wnuczka Mariana Korzybskiego – stryjecznego brata  profesora Korzybskiego.

We wstępie książki czytamy: „Staraliśmy się przedstawić Profesora nie tylko jako naukowca, wynalazcy polskiej penicyliny, ale też jako harcerza, społecznika, patriotę i filantropa, który wpisał się na karty światowej historii nauki.”

– Książka jest być może skromna, ale jest pisana z serca przez osoby, które zbierały materiały i tą wiedzę chciały czytelnikom przekazać. Podzielona jest na trzy etapy: związany z Mławą, kariery naukowej i lekarskiej, zainteresowań i pasji – mówiła o książce Barbara Zaborowska prezes TMTTB.

Swoją pracę o profesorze Tadeuszu Korzybskim odczytała Wiktoria Butryn  uczennica SP w Szydłowie laureatka konkursu ,,A czy znasz Ty bracie młody…?” organizowanego przez TMTTB. Promocji książki towarzyszył recital tegorocznej dyplomantki fortepianu Klaudii Korczak oraz akordeonisty Bartosza Szwarca.

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz