Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

Intelligere Omnia – o Tadeuszu Wacławie Korzybskim


slider29 maja w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Mławie Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej zaprezentowało książkę poświęconą osobie prof. Tadeusza Wacława Korzybskiego zatytułowaną „Intelligere Omnia”.

Jest to praca zbiorowa pod redakcją: Ewy Katarzyny Luks, Barbary Zaborowskiej, Doroty Klimek, Beaty Magdalińskiej, Włodzimierza Luksa. Na niespełna 90 stronach zaprezentowane zostały materiały zebrane z Polskiej Akademii Nauk Instytutu Biochemii, oraz pochodzące ze źródeł prywatnych. Gościem spotkania była Blanka Wyszyńska – Walczak wnuczka Mariana Korzybskiego – stryjecznego brata  profesora Korzybskiego.

We wstępie książki czytamy: „Staraliśmy się przedstawić Profesora nie tylko jako naukowca, wynalazcy polskiej penicyliny, ale też jako harcerza, społecznika, patriotę i filantropa, który wpisał się na karty światowej historii nauki.”

– Książka jest być może skromna, ale jest pisana z serca przez osoby, które zbierały materiały i tą wiedzę chciały czytelnikom przekazać. Podzielona jest na trzy etapy: związany z Mławą, kariery naukowej i lekarskiej, zainteresowań i pasji – mówiła o książce Barbara Zaborowska prezes TMTTB.

Swoją pracę o profesorze Tadeuszu Korzybskim odczytała Wiktoria Butryn  uczennica SP w Szydłowie laureatka konkursu ,,A czy znasz Ty bracie młody…?” organizowanego przez TMTTB. Promocji książki towarzyszył recital tegorocznej dyplomantki fortepianu Klaudii Korczak oraz akordeonisty Bartosza Szwarca.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz