gabinet pulmonologiczny Mława
Pumpjack Party Game Google Play

Mławianka lepsza od Naprzodu, Korona rozbita

sliderPiłkarzom z Szydłowa nie udało się odnieść drugiego z rzędu zwycięstwa. W Łomiankach polegli aż 1:7, cztery bramki tracąc już do przerwy. Lepiej poszło Mławiance, która mimo kłopotów kadrowych poradziła sobie na wyjeździe z Naprzodem Skórzec.

Ogromny wpływ na przebieg rywalizacji miały wydarzenia z 14. minuty. Wówczas zawodnicy z podwarszawskiej miejscowości wyszli na prowadzenie, a Korona straciła jeszcze Jarosława Bartnikowskiego. Kontuzjowany opuścił boisko, pozostawiając Pawła Podlewskiego w przodzie jedynie z dwójką młodzieżowców.

Podopieczni Włodzimierza Gorczycy mieli ogromne kłopoty z przedostaniem pod bramkę rywali. Tego samego nie można napisać o futbolistach z Łomianek. Do przerwy strzelili cztery gole, natomiast w drugiej połowie dołożyli trzy. Zawodników z Szydłowa stać było jedynie na honorowe trafienie. Piotr Karpiński wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Podlewskim.

Skuteczniejsi w meczu wyjazdowym okazali się mławianie. Mimo problemów z zestawieniem defensywy, rozegrali bardzo dobre zawody. Gdyby wykorzystali wszystkie okazje, mogli pokonać Naprzód Skórzec większą różnicą bramek.

Wynik otworzył w 23. minucie Szymon Masiak, wykorzystując dośrodkowanie od Pawła Alancewicza. Chwilę później był remis, Mateusz Leśniewski skapitulował po uderzeniu z paru metrów Piotra Skóry.

Jednak początek drugiej partii należał do zespołu z Mławy. W ciągu kwadransa strzelili dwa gole, a mogli nawet trzy, gdyby Marcin Tomczak wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Karolu Podlińskim. Spudłował, ale na szczęście lepiej wywiązał się z roli asystenta. Dwa razy precyzyjnie zagrał do Daniela Orzechowskiego, a ten nie dał żadnych szans miejscowemu bramkarzowi.

Gospodarzy nie stać było już na odrobienie całości strat. Co prawda strzelili jeszcze drugą bramkę, ale na więcej obrona Mławianki występująca w eksperymentalnym składzie (z Patrykiem Lubańskim i Szymonem Masiakiem na bokach) już nie pozwoliła.

W następnej kolejce – w piątek 27 maja – Mławianka podejmie na własnym boisku lidera z Przasnysza (godz. 18), natomiast dzień później Korona Szydłowo wcieli się w rolę gospodarza w konfrontacji z Wisłą II Płock (godz. 18).

KS Łomianki – Korona Szydłowo 7:1 (4:0)

Korona: Węgierski – Lemanek, Cybulski, Pydyn (72 Grędziński), Kieczmer, M. Kowalski, Karpiński, Głowacki, Kacper Małecki (85 Gorczyca), Bartnikowski (14 Bartkowski), Podlewski
Naprzód Skórzec – MKS Mławianka 2:3 (1:1)

Mławianka: Leśniewski – Lubański, E. Brzozowski, Komorowski, Masiak, Alancewicz, Więckiewicz, Tomczak, Orzechowski, Sawicki, Podliński

XXIX kolejka (21-22 maja): Ostrovia – Ciechanów 0:2, Gąbin – Mazovia 0:3 – walkower, Bug – Wkra 1:1, Wisła II – Bzura 0:0, Łomianki – Korona 7:1, Czarni – Huragan 1:1, Przasnysz – Mazur 2:1, Naprzód – Mławianka 2:3, Ożarowianka – pauza