Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Druga rocznica kanonizacji papieża Jana Pawła II


jp2

Obraz „Jan Paweł II” – artysta malarz Zdzisław Kruszyński, Galeria Z, źródło: UM Mława

Urząd Miasta Mława zaprasza do uczczenia drugiej rocznicy kanonizacji Papieża Jana Pawła II.

W Kościele Świętej Trójcy, 27 kwietnia (środa) o godz. 17.00 odbędzie się Msza Św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania, celebrowana przez Biskupa Pomocniczego Diecezji Płockiej Mirosława Milewskiego. Biskup wraz z młodzieżą odmówią modlitwę przy relikwiach Wielkiego Polaka w nawie bocznej kościoła. Po Mszy św. Stowarzyszenie Pontyfikat Jana Pawła II zaprasza do wspólnej modlitwy przy Pomniku Jana Pawła II, Honorowego Obywatela naszego miasta, gdzie złożone zostaną kwiaty oraz zgromadzeni zaśpiewają ulubioną oazową pieśń papieża – „Barkę”.

Kanonizacja Jana XXIII i Jana Pawła II – uroczystość religijna, która miała miejsce 27 kwietnia 2014 w Watykanie na Placu Świętego Piotra, podczas której dwaj błogosławieni papieże – Jan XXIII oraz Jan Paweł II – zostali ogłoszeni świętymi Kościoła katolickiego. Uroczystościom przewodniczył papież Franciszek, wśród celebransów obecny był także emerytowany papież senior – Benedykt XVI.

Źródło: UM Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz