Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Judocy na turnieju w Warszawie. Brąz Jaworskiego


slider2Udanym występem na ogólnopolskim turnieju judo dzieci w Warszawie rozpoczęli sezon najmłodsi judocy Mławskiego Centrum Sportów Walki. Paweł Jaworski wywalczył brązowy medal, natomiast jego trzy koleżanki zakończyły zmagania na piątych miejscach.

Nasza reprezentacja wystąpiła w stolicy w czteroosobowym składzie. Oprócz Jaworskiego, walczącego w kategorii 55 kg, do rywalizacji przystąpiły jeszcze Małgorzata Kaszuba (20 kg), Irmina Kądrzycka (33 kg)  i Aleksandra Żuchowska (36 kg). Obsada zawodów była liczna, na starcie stanęło ponad 4500 dzieci, głównie z warszawskich klubów.

– Dzielnie poczynała sobie nasza malutka Małgosia – podkreśla trener Cezary Kądrzycki. – W „przepychankach” maluchów dotarła aż do półfinału, jednakże w walce o medal lepszy okazał się konkurent z Warszawy. Ostatecznie nasza zawodniczka zajęła piąte miejsce. To i tak zasługuje na pochwałę, ponieważ walcząc w mieszanej grupie chłopców i dziewcząt została sklasyfikowana najwyżej spośród dziewczynek.

Na piątych lokatach zakończyły zmagania także Irmina i Ola. Obie spisały się bardzo dobrze w walkach eliminacyjnych, by przegrać starcia o wejście do strefy medalowej.

– Tym razem zabrakło jeszcze umiejętności, ale pod względem zaangażowania i woli walki, wszystko było w jak największym porządku – dodaje Kądrzycki.

Za to z podium nie dał się zepchnąć Jaworski. Poziom zawodników w jego kategorii był bardzo wyrównany, więc każda walka wymagała dużego nakładu sił i toczyła się do końca. Paweł był czujny, dlatego wygrał pojedynek o brązowy krążek. W ostatniej sekundzie wykonał rzut oceniony na harai-goshi, co pozwoliło reprezentantowi MCSW cieszyć się z trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej.

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Judocy na turnieju w Warszawie. Brąz Jaworskiego"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
eurato
Gość

serdeczne gratulacje dla naszych Judoków!

wpDiscuz