Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Profesor Juszkiewicz wyróżniony przez Towarzystwo Naukowe Płockie


Od prawej:prof. Ryszard Juszkiewicz, prof. Michał Marian Grzybowski, prezes TNP prof. Zbigniew Kruszewski. Fot. LZ

W poniedziałek, 12 kwietnia podczas corocznego walnego zgromadzenia Towarzystwa Naukowego Płockiego, za długoletnie członkostwo (aż 45 lat) wyróżniony został mławianin, prawnik, historyk, badacz dziejów ziemi mławskiej, senator I i II kadencji, prof. Ryszard Juszkiewicz.

Podczas tej uroczystości została także podjęta uchwała o nadaniu honorowego członkostwa TNP doc. Wiesławowi Końskiemu, wieloletniemu redaktorowi naczelnemu Notatek Płockich – kwartalnika Towarzystwa Naukowego Płockiego ukazującego się nieprzerwanie od 1956r. Dotychczas tym zaszczytnym tytułem wyróżniono 13 osób, w tym, w ubiegłym roku pochodzącego z Mławy ks. prof. Michała Mariana Grzybowskiego, członka Redakcji Notatek.

(red.)

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz