Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux

Czy do miejskiego parku wrócą Toi Toie?


sliderWystarczy kilka cieplejszych, wiosennych dni  żeby ożyła uśpiona po zimie przyroda również w parku miejskim. Pojawia się pierwsza ciesząca oczy zieleń, a wraz z nią spacerowicze. Po zimowej przerwie ławeczki znów się zapełniają i ożył plac zabaw, gdzie rodzice ze swoimi pociechami przychodzą, by te ostatnie mogły się pobawić na świeżym powietrzu.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Jest jednak pewien mankament , który swobodę korzystania z jednego z niewielu skupisk zieleni w mieście ogranicza. Mianowicie, do parku po zimie nie wróciły przewoźne toalety, które stały tam cały sezon w roku ubiegłym – taki właśnie sygnał otrzymaliśmy od pani Hanny – jednej z naszych czytelniczek.

Rzeczywiście, w parku ich dotychczas nie ma. Tabliczka zamieszczona przy bramie głównej parku odsyła 200 metrów do toalety miejskiej na ulicy Wigury. Jakieś wyjście więc jest, choć w przypadku przede wszystkim dzieci, zaplanowanie takiej wyprawy może być trudne. Czasem rodzice zmuszeni są radzić sobie w sposób najprostszy z możliwych. Pamiętać też trzeba o godzinach otwarcia miejskiej toalety, z której skorzystać można w dni powszednie od 10 do 18, a w soboty i niedziele od 10 do 16. Wydaje się więc, że chociaż przewoźne toalety typu ToiToi ozdoby krajobrazu nie stanowią, są elementem póki co koniecznym i w parku niezbędnym. A może ratusz, przy okazji planów remontu „popówki” w parku zaplanuje w tym obiekcie ogólnie dostępną, nowoczesną toaletę? Dopóki jednak rozwiązań systemowych nie ma, potrzebne są rozwiązania doraźne.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
mareczek

Gorzej jak ktoś laksy dostanie bo do miejskiego klopa trochę daleko jest 🙂