Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Sławomir Kowalewki kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
szkolenia kursy Mława egzamin państwowy na miescu blisko solidnie koparki koparko-ładowarki ładowarki walec drogowy

Tydzień Bezpieczeństwa Pieszych


slider piesiW trosce o bezpieczeństwo pieszych policjanci ruchu drogowego KPP w Mławie w dniach 11-15 kwietnia br., prowadzić będą działania prewencyjno-kontrolne „Tydzień bezpieczeństwa pieszych”. W środę 13 kwietnia natomiast realizowane będą ogólnokrajowe działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Blisko 30 procent ofiar wypadków drogowych to tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – piesi i rowerzyści. Podczas aktualnych działań policjanci zwracają szczególną uwagę na wykroczenia pieszych tj. nieprawidłowe poruszanie się po drodze, przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, naruszenie obowiązku używania odblasków, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Pod policyjny nadzór zostaną wzięci także kierujący, których zachowanie na drodze godzi w bezpieczeństwo pieszych. Zachowania takie to m. in. wyprzedzanie i omijanie w rejonie przejść dla pieszych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, nieustąpienie pierwszeństwa pieszym, jazda wzdłuż i zatrzymanie na chodniku.

Policja apeluje aby na nieoświetlonych drogach używać elementów odblaskowych, nawet w obszarach zabudowanych, a zwłaszcza tam gdzie nie ma chodników, nawet jeśli nie jest to wymagane przepisami.

Policjanci apelują – nie bądźmy obojętni wobec osób starszych, często niedołężnych. Statystyki wskazują, iż jako osoby piesze jest to grupa szczególnie narażona na potrącenia. Zawsze starajmy się im pomóc.

oprac.  Zespół Prasowy KWP z/s w Radomiu/ Anna Pawłowska

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500