Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
fiołek alpejski kącik kreatywny codziennik inspiruje
Logo

Strażacy jeździli do pożarów i miejscowych zagrożeń


slider strazW minionym tygodniu zastępy mławskiej Jednostki Ratowniczo Gaśniczej wspomagane przez jednostki OSP kilkakrotnie wyjeżdżały do pożarów. Nie brakowało też interwencji na skutek różnych miejscowych zagrożeń, między innymi  strażakom udało się uwolnić uwięzionego w betonowym silosie bobra.

Biuro architektoniczne KB Projekt

04.04.2016 roku o godzinie 14.58 w Strzegowie prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia doszło do pożaru poszycia leśnego w lesie sosnowym (po wyrębie).  Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Unierzyż polegały na podaniu prądów wody na palące się poszycie aż do całkowitego ugaszenia. W wyniku prowadzonych działań gaśniczych uratowano 2 ha lasu sosnowego (40 letniego). Wartość uratowanego mienia oszacowano na 20 tys. zł. Akcja trwała 1 godzinę 33 minuty.

04.04.2016 roku o godzinie 16.43 w miejscowości Piegłowo Wieś gmina Szydłowo w wyniku prawdopodobnie zaprószenia ognia przez osoby nieznane doszło do pożaru suchej trawy na nieużytkach. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Piegłowo polegały na podaniu prądu wody w natarciu, aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 49 minut.

05.04.2016 roku o godzinie 21.25 w miejscowości Dobrogosty gmina Dzierzgowo w wyniku prawdopodobnie zaprószenia ognia doszło do pożaru dzikiego wysypiska  śmieci. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Dobrogosty polegały na podaniu prądów wody  na palące się śmieci, aż do całkowitego ugaszenia. Akcja trwała 1 godzinę 39 minut.

05.04.2016 roku o godzinie 23.20 na drodze krajowej nr 7 na wysokości ul. Nowowiejskiej w Mławie doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Opel Vectra i samochodu dostawczego marki Peugeot Boxer. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w samochodzie Opel Vectra. Ze względu na rozlane płyny poeksploatacyjne dalsze działania polegały na usunięciu ich przy pomocy sorbentu oraz usunięciu pozostałości pokolizyjnych z pasa jezdni. Osób poszkodowanych nie było. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Ruchem kierowała Policja. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 27 minut.

 09.04.2016 roku o godzinie 16.10 w miejscowości Strzegowo zastępy z JRG PSP Mława i OSP Strzegowo wydobywały bobra, który wpadł do betonowego silosu po kole młyńskim.  Zwierzę zostało złapane do metalowej klatki i wypuszczone  w okolice rzeki Wkry. Akcja trwała 1 godzinę 21 minut.

oprac. JK

źródło: mł. bryg. Marek Augustynowicz

rzecznik prasowy PSP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz